09:42, 14 Лютого 2024

На Волині у 2023 році – більше сотні нещасних випадків на виробництві

Про це повідомила начальниця відділу профілактики та розслідування нещасних випадків головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Катерина Фураєва учора, 13 лютого 2024 року, під час брифінгу, – йдеться на сайті Волинської ОВА.

За її словами, головне завдання відділу – здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій на виробництві, а також убезпечення від шкідливих та небезпечних факторів працівників у процесі трудової діяльності.

«Профілактику нещасних випадків на виробництві повинен забезпечити роботодавець. Саме керівник зобов’язаний організувати навчання з питань охорони праці, відповідні інструктажі, медичні огляди, атестацію робочих місць та інші профілактичні заходи, які впроваджують для зменшення виробничого травматизму», – зазначила Катерина Фураєва.

Також посадовиця розповіла, що робити у разі виникнення нещасного випадку, про нормативні документи, якими потрібно керуватися роботодавцю під час настання нещасного випадку або професійного захворювання, а також яка відповідальність за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок.

До слова, упродовж 2023 року на Волині зафіксували 101 нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, із них 8 – зі смертельним наслідком. Також зареєстрували 69 професійних захворювань, за якими склали відповідні акти. Разом із тим, через поширення короновірусної інфекції провели 282 розслідування, з яких 276 – не пов’язані з виробництвом. Шість випадків були пов’язані з виробництвом, один мав летальний наслідок. Мова йде про захворюваність медичних працівників, що прирівнюється до гострих професійних захворювань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: