13:03, 17 Вересня 2020

На Волині триває семінар щодо гендерної рівності

Сьогодні на Волині відбувається семінар «Стратегічне планування місцевого соціально-економічного розвитку, засноване на дотриманні прав людини та гендерній рівності». 

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Мета заходу – обговорення можливостей перегляду регіональної стратегії розвитку, а також прогнозних та програмних документів пілотних громад в контексті прийняття державної стратегії регіонального розвитку.

З вітальним словом перед учасниками семінару виступила голова обласної ради Ірина Вахович.  Вона  каже, що  сам  факт того, що на Волині головну представницьку владу області очолює жінка, прихильниці руху за гендерну рівність можуть вважати і своєю перемогою.

Разом з тим, Ірина Вахович не приховує, що жінкам не просто бути на керівних посадах. Адже, крім безпосередньої роботи, вони мусять займатися домашніми справами та вихованням дітей.

«Через те на очільників ОТГ   балотується значно менше жінок, аніж чоловіків. Хоча у виконавчих апаратах органів державної влади та органів місцевого самоврядування працюють здебільшого жінки. Тобто керують чоловіки, а працюють жінки», – висловила свою думку голова облради.

Вона вважає, що в  питанні децентралізації важлива не стільки гендерна складова, як сама політика.

«А політика – це система ситуативних друзів і ситуативних ворогів», – висновок голови облради. Тих же жінок, які погоджуються обіймати керівні посади Ірина Вахович вважає сильними  та відповідальними особистостями. Вона впевнена, що їхня діяльність в громадах є ефективною, бо жінки  не практикують неформальних домовленостей  і  їм притаманно більше  дипломатії, толерантності та шляхетності.

Учасницям семінару Ірина Вахович побажала   ефективної та результативної роботи.

Волинь одна з чотирьох областей України, де впроваджується проект ООН Жінки “Просування ґендерної рівності в рамках реформи децентралізації в Україні”. Програмна керівниця цього проекту Нургуль Асилбєкова, яка приїхала до Луцька для участі в сьогоднішньому семінарі пояснила, що в ході заходу учасницям    пояснять принципи підходу заснованого на правах людини та гендерній рівності, обговорять    державну стратегію регіонального розвитку та  проаналізують низку  документів громад з точки зору підходу заснованого на правах людини та гендерній рівності.

Такі ж проекти реалізовуються в Херсонській, Сумській та Чернівецькій областях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: