18:53, 10 Серпня 2022

На Волині третина освітніх закладів готова до очного навчання

На Волинь прибув держсекретар Міністерства освіти та науки України Сергій Захарін, аби дослідити стан безпеки освітнього середовища.

У нараді із цього питання взяли участь керівники області, зокрема, голова Волиньради Григорій Недопад та його перший заступник Юрій Поліщук, очільники районів, голови громад, представники ДСНС, цивільного захисту, поліції, Держпродслужби та управління освіти ОВА.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Держсекретар МОН Сергій Захарін зауважив, що новий навчальний рік доводиться розпочинати у важких умовах, проте, позиція держави однозначна: там, де дозволяє безпекова ситуація та належним чином облаштовані укриття, навчання в закладах усіх рівнів повинно розпочатися в очній формі, адже це безпосередньо впливає на якість освітнього процесу. Одночасно він запевнив, що за батьками лишається право обирати альтернативні форми навчання для своїх дітей.

Зазначалося, що з 1148 освітніх закладів області 27 % мають захисні споруди, які зараз на відповідність перевіряють комісії. А от у Шацькій, Любешівській, Камінь-Каширській і Ратнівській громадах, які перебувають у 50-тикілометровій зоні від білоруського кордону, навчання провадитимуть дистанційно, – таке рішення ухвалила Рада оборони області.

Голова обласної ради Григорій Недопад стверджує, що більшість громад підтримують відновлення очного навчання.

«Однак, зрозуміло, що питання безпеки у пріоритеті. Тергоромади проводять активну підготовку до початку нового навчального року, виділяють кошти на облаштування захисних споруд, у загальній сумі це 19 мільйонів гривень. 9,6 мільйона спрямували і з обласного бюджету на облаштування укриттів в закладах обласної комунальної власності. Очевидно, доведеться вдаватися до змішаної форми навчання. Найскладніше буде з організацією навчання онлайн для початкової ланки, адже малеча не має такого досвіду», – зауважив голова Волиньради.

Начальниця обласного управління освіти і науки Людмила Плахотна розповіла: результати опитування батьків та педагогів засвідчили, що 59 % з них підтримують очне навчання, 28 % – за дистанційне, решта – визначаються. Однак, за її словами, остаточне рішення ухвалюватиме обласна військова адміністрація на підставі висновків комісій про безпекові умови в закладі.

Батьків, які вагаються, Сергій Захарін пропонує усе ж запросити разом з дітьми відвідати школу принаймні 1 вересня і особисто переконатися в безпекових умовах. На його думку, у школі з облаштованими укриттями та під наглядом проінструктованих педагогів діти перебуватимуть у значно більшій безпеці, аніж вдома, тим більше, якщо батьки працюють. Окрім того, в школі учні здобудуть життєво важливі знання і навички з алгоритму дій у надзвичайній ситуації.

Щодо останнього, то волинські рятувальники ініціюють у школах, які працюватимуть у звичному режимі, упродовж місяця запровадити щоденні навчання стосовно дій на випадок ракетно-артилерійської, протимінної і пожежної небезпеки та евакуації.

У рамках візиту держсекретар МОН Сергій Захарін також відвідав кілька освітніх закладів та оглянув облаштовані бомбосховища.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: