10:40, 16 Квітня 2020

На Волині товариство заборгувало понад 360 тисяч за оренду ділянки

З ТзОВ «РВПГ МІТ» через суд стягують заборгованість за оренду ділянки за межами населених пунктів на території Зимнівської сільради.

Про це повідомляють у прес-службі прокуратури Волинської області.

Володимир-Волинська місцева прокуратура до Господарського суду Волинської області подала позовну заяву в інтересах держави в особі Волинської ОДА, Володимир-Волинської РДА та Зимнівської сільської ради Володимир-Волинського району про стягнення заборгованості з орендної плати за землю та пені в загальній сумі 360,188 тисячі гривень з ТзОВ «РВПГ МІТ» згідно договору оренди землі від 01.07.2008, укладеного між Володимир-Волинською РДА та ТзОВ «РВПГ МІТ». ) загальною площею 6,435 га, у тому числі 6,435 під господарськими будівлями і дворами, з кадастровим номером 0720582000:00:001:0607, що знаходиться біля с.Зимне за межами населених пунктів на території Зимнівської сільської ради.

Відповідно до п. 9 договору орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі в грошовій формі за перший рік – 1500 грн. за 1 га, за другий рік – 2000 грн., за третій рік – 2500 грн., за наступні роки – 3000 грн. за 1 га за 1 рік.

За результатами розгляду позовної заяви Володимир-Волинської місцевої прокуратури постановою Рівненського апеляційного господарського суду Волинської області від 30.01.2018 у вказаний вище договір оренди внесли зміни в частині нормативно грошової оцінки земельної ділянки, розміру орендної плати та строків сплати орендної плати. А саме:

Пункт 5 договору оренди земельної ділянки від 01.07.2008р. викласти у наступній редакції: “нормативна грошова оцінка земельної ділянки загальною площею 6,435 га становить 6 145 024,86 грн.”.

Пункт 9 договору оренди земельної ділянки від 01.07.2008р. викласти у наступній редакції: “орендна плата вноситься орендарем у формі та у розмірі: грошовій, у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки землі на рік із врахуванням індексації на рахунок, вказаний орендодавцем”.

Однак, всупереч вимогам зазначених вище норм чинного законодавства та Договору, орендар – відповідач ТзОВ «РВПГ МІТ» взяті на себе зобов’язання в частині повноти проведення розрахунків з плати за землю систематично не виконував.

Згідно вказаної вище інформації сільської ради у ТзОВ «РВПГ МІТ» наявна заборгованість з орендної плати за використання указаної вище земельної ділянки з врахуванням пені, в розмірі 360 188,29 грн., з них сума заборгованості 314998,55 грн. та пеня в сумі 45 189,74 грн.

Як з’ясував прокурор, орендодавець заходи судового захисту щодо стягнення із ТзОВ «РВПГ МІТ» заборгованості із орендної плати упродовж майже двох років не  застосвував, що свідчить про бездіяльність органу у вирішення цього питання.

Тому, підставою для представництва місцевою прокуратурою інтересів держави у формі звернення до суду з позовом є порушення її інтересів, а також фінансової стабільності внаслідок невиконання відповідачем своїх обов’язків, що призводить до фактичного ненадходження до місцевого бюджету коштів за користування спірною земельною ділянкою.

Підставою пред’явлення позову є систематичне порушення позивачем умов договору оренди земельної ділянки в частині повного  внесення орендної плати, що суперечить інтересам держави, оскільки є причиною фінансових втрат бюджету  у вигляді неотримання очікуваних від оренди надходжень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: