09:42, 23 Лютого 2024

На Волині торік підвищилася інфекційна захворюваність

Минулорічну епідемічну ситуацію в області проаналізували під час колегії управління охорони здоров’я ОДА.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

За підсумками 2023 року загальна інфекційна захворюваність в області (включаючи ГРВІ) зросла на 22 %. Про це повідомила під час засідання колегії управління охорони здоров’я ОДА директорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Янко, підсумовуючи роботу центру минулого року.

Зокрема, ріст захворюваності відбувся за рахунок гострих кишкових інфекцій, туберкульозу органів дихання (9 %), кашлюка (182 випадки в 2023 році проти трьох у 2022-ому), епідемічного паротиту (54 випадки в 2023 році проти двох у 2022-ому), менінгококової інфекції (в три рази збільшилася ), хронічних вірусних гепатитів В і С (74 %).

«Дуже серйозний ріст захворюваності на кашлюк. З усіх захворілих 93 % – це діти. Найвищий рівень захворюваності у Ковельській, Луцькій та Камінь-Каширській громадах», – зазначила очільниця ДУ «Волинський обласний ЦКПХ».

Вона також повідомила, що у 2023 році зареєстровано зниження захворюваності вірусним гепатитом А на 53 % (29 випадків проти 63-ох в 2022 році). Враховуючи сезонність та періодичність даного захворювання існує високий ризик його поширення в області у 2024 році.

«Минулого року зафіксували два спалахи інфекційних захворювань: ротавірусної інфекції в Луцьку, де захворіло 16 дітей та епідемічного паротиту, де під час спалаху зареєстрували 27 випадків, зокрема 25 серед дітей», – додала Наталія Янко.

Головний санітарний лікар області повідомила, що через низький рівень охоплення щепленнями, Україна перебуває під ризиком епідускладення з кору.

«Кір також має певну сезонність і є прогноз, що у поточному році може бути спалах цієї хвороби. В 2023 році в області зареєстрували три лабораторно підтверджених випадки кору. А у цьому році один випадок – захворіла чотирирічна дитина у Луцьку», – зауважила очільниця обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Щодо хвороби Лайма, то в порівнянні з 2022 роком на Волині знизилась захворюваність на 30 %.

«Проте ризик виникнення захворюваності залишається високим. З укусами кліщів в минулому році у заклади охорони здоров’я звернулось 950 осіб, із них 260 дітей», – сказала Наталія Янко.

Підвищилися рівні охоплення вакцинацією дітей до року проти кашлюку, дифтерії, правцю, поліомієліту та гепатиту В у порівнянні з 2022 роком.

«Рекомендованих 95 % охоплення досягнули лише з вакцинації КПК в 1 рік та 6 років завдяки «наздоганяючій» кампанії проти кору. Значна кількість дітей до року не завершила курс щеплень проти поліомієліту (понад 1100), кашлюку, дифтерії та правцю (близько 1300), проти гемофільної інфекції (понад 1800). Кількість дорослих, котрі не отримали чергову вакцинацію проти дифтерії та правцю становить понад 19 500», – повідомила керівниця обласного ЦКПХ.

Окрім того, у  2023 році здійснили 25 виїздів вакцинальними автобусами у територіальні громади Волині. Під час виїздів більше 2,5 тисяч людей отримали медичні послуги за різними напрямками.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: