10:36, 28 Лютого 2020

На Волині створили групи, які перешкоджатимуть незаконній порубці деревини

З метою встановлення всіх можливих способів незаконного добування та шляхів нелегального збуту деревини з початку лютого в області сформували додаткові групи з фахівців управління, правоохоронних структур та працівників Держекоінспекції.

Про це повідомляє Волинське ОУЛМГ.

У пріоритеті  – відпрацювання адміністративних районів із найбільшою кількістю пилорам. Посилені заходи на виявлення незаконних порубок та обігу деревини тривали на Камінь-Каширщині.

У результаті протягом тижня у Камінь-Каширському адміністративному р-ні вдалося виявити декілька фактів самовільних порубок деревини, загальна сума збитків за якими становить майже 200 тис. грн. Особи лісопорушників встановили, кошти вже частково сплатили у місцеві бюджети. Один випадок підпадає під санкції ст. 246 ККУ. Тривають першочергові слідчі дії.

Одночасно на виконання розпорядження голови облдержадміністрації №6 від 10.01.2020 р. проводився черговий облік суб’єктів підприємницької діяльності, що займаються переробкою деревини.

На ефективність роботи  щодо виявлення лісопорушень впливає застосування працівниками державної лісової охорони фотопасток, яких придбали в необхідній кількості  та встановили в місцях можливого скоєння самовільних порубок або переміщення деревини.

Чіткою та злагодженою у цьому напрямку є співпраця лісової охорони з працівниками поліції, Національної гвардії, Служби безпеки України, прокуратури. Про всі підозрілі автомобілі з деревиною надходить інформація до чергових екіпажів поліції та державної лісової охорони.

З метою мінімізації тіньового обігу деревини та повного знищення основних незаконних джерел надходжень сировини для нелегальної переробки такі заходи відтепер будуть постійними.

Про локацію та результати відпрацювання одного з районів області, що триває цього тижня, повідомлять додатково.

Довідково:

З початку року щодо осіб, які вчинили незаконну порубку деревини, вже оформили загалом 60 протоколів за ст. 65 КУпАП. Сума збитків за цими фактами загалом становить 617,85 тис. грн, із них добровільно відшкодовано в місцеві бюджети 516,9 тис. грн.

Окрім того, до правоохоронних органів передали 5 справ, сума збитків за якими підпадає під санкції ст. 246 ККУ (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) на загальну суму 353,21 тис.грн.

За цими фактами відкрили кримінальні провадження, деревина вилучена, тривають необхідні слідчі дії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: