11:38, 17 листопада 2021

На Волині створять робочу групу з метою вирішення питань учасників АТО/ООС

На виконання резолюції Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля Міністерство у справах ветеранів України провело робочу зустріч у режимі відеоконференції з ветеранським активом та керівництвом Волинської області.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Під час зустрічі обговорили нагальні питання захисників України, а також посилення комунікації між ветеранськими організаціями та органами місцевої влади. До обговорення важливих питань учасників АТО/ООС за дорученням голови  облдержадміністрації Юрія Погуляйка долучилися його заступники Андрій Ярмольський та Людмила Тимощук. Ветеранів Волині представляли голова Луцької міської організації «Спілка воїнів АТО Волині», секретар Консультативної ради Олег Кобилинський, учасники АТО/ООС Сергій Труш та Олексій Кушнєр. Також у нараді взяли участь керівники та представники профільних директоратів Мінветеранів, представники Луцької міської ради, окремих територіальних громад, центрів медичної і соціально-психологічної допомоги області.

Одним з обговорених питань стало виділення земельних ділянок учасникам бойових дій. За словами представників місцевої влади, наразі існує велика кількість звернень  ветеранів щодо виділення землі, особливо після завершення процесу об’єднання в територіальні громади.

За словами заступника голови облдержадміністрації Андрія Ярмольського, обласна державна адміністрація планує спільно з територіальними громадами та ветеранськими організаціями області систематизувати інформацію щодо потреби ветеранів АТО/ООС у земельних ділянках.

«Ми з розумінням ставимося до проблем, які порушують учасники бойових дій на Сході нашої країни і зробимо все від нас залежне, аби допомогти у їх вирішенні, – зазначив Андрій Ярмольський. – Разом з тим, ми бачимо й іншу сторону проблеми з виділенням земельних ділянок ветеранам АТО, адже насправді в країні триває процес децентралізації, громади об’єдналися і наразі вони у процесі розробки Генеральних планів населених пунктів та проведення аудиту земель.  Окрім того, чимало ветеранів хотіли б отримати земельну ділянку у більш перспективних частинах територіальних громад з метою успішного її обробітку чи будівництва житла, а не у віддалених населених пунктах. Саме тому маємо комплексно підходити до вирішення цих питань».

Відтак, Генеральний директор Директорату громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Руслан Приходько ініціював створення при Волинській ОДА робочої групи за участі представників ОДА та ОТГ, представника Мінветеранів в області, Консультативної ради у справах ветеранів АТО/ООС та громадськості для аналізу ситуації й розробки спільної дорожньої карти для вирішення цього питання.

Варто зазначити, що голова Луцької міської організації «Спілка воїнів АТО Волині», секретар Консультативної ради Олег Кобилинський акцентував увагу на питанні медичного забезпечення захисників та членів їхніх родин. Зокрема, йдеться про безоплатне надання медичних послуг з лікування не лише основного захворювання, а й обстеження та лікування супутніх захворювань.

Також обговорили можливість розробки регіональних програм підтримки медичного забезпечення для волинських ветеранів й закупівлі необхідного матеріально-технічного обладнання для конкурентоспроможності та можливості укладання договорів з НСЗУ.

На нараді йшлося й про належне інформування захисників щодо соціального захисту шляхом створення на веб-сайті Волинської ОДА окремого розділу для ветеранів АТО/ООС та наповнення його відповідною актуальною інформацією. Зокрема, в окремому розділі буде висвітлюватися діяльність новоствореної Консультативної ради у справах ветеранів АТО/ООС.

«Проведення таких розширених робочих зустрічей є вкрай важливим на сьогодні, адже добре налагоджена комунікаційна платформа між Мінветеранів та регіональною ветеранською спільнотою, керівниками області, профільними закладами сприятиме швидкому та ефективному вирішенню нагальних проблем захисників України та реалізації державної ветеранської політики. Всі обговорені сьогодні питання перебуватимуть на контролі Мінветеранів. Закликаю всіх учасників до подальшої взаємодії та співпраці», – наголосив Руслан Приходько, підсумовуючи зустріч.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: