10:13, 24 Серпня 2022

На Волині розслідують десять кримінальних проваджень щодо продажу гуманітарної допомоги

У Волинській обласній прокуратурі під головуванням її керівника Віктора Тимчука відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів області, на якій обговорили питання спільної роботи у сфері протидії злочинності в умовах особливого періоду.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Розпочинаючи нараду, Віктор Тимчук зауважив, що волинські правоохоронці змогли налагодити ефективне виконання завдання, пов’язаних із введенням воєнного стану, якісно вирішуючи при цьому проблеми повсякденної діяльності.

Вдалося забезпечити стабільну криміногенну ситуацію в регіоні і належний рівень протидії злочинності.

Забезпечили належний рівень взаємодії з питань фіксації та розслідування воєнних злочинів, проводиться робота і щодо розшуку осіб, зниклих безвісти в зоні бойових дій.

Уже повідомили про підозру військовослужбовцю рф з числа командного складу, який віддав наказ про повітряний обстріл нафтобази у Луцьку.

Розпочали досудове розслідування злочинів, пов’язаних з російським бізнесом: щодо несплати податків та за фактами самовільного захоплення земельних ділянок і легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

Викрили організовану групу, члени якої налагодили схему переправляння військовозобов’язаних громадян до країни ЄС.

Загалом же в області викрили п’ять організованих злочинних груп (проти восьми у минулому році), до суду скерували 11 обвинувальних актів (проти 12 у 2021 році).

Також до суду скерували п’ять обвинувальних актів щодо службових осіб митниці за фактами ухилення від сплати митних платежів на понад 50 мільйонів гривень, чотири з яких – про корупційні злочини.

Зареєстрували 11 проваджень щодо фактів виправдовування та заперечення збройної агресії російської федерації із використанням інформаційно-комунікаційних систем. До суду скерували один обвинувальний акт у такому провадженні.

Пріоритетом у роботі правоохоронців є викриття та ліквідація схем ввезення товарів комерційного призначення під виглядом гуманітарної допомоги, продаж різного роду ділками та псевдоволонтерами такої допомоги. Щодо цього в області розслідується 10 кримінальних проваджень.

При цьому, зауважив керівник обласної прокуратури,  не має бути жодних штучних перешкод тим, хто законно і совісно допомагає воїнам та потерпілим від війни.

«Ми всі працюємо заради однієї мети – заради Перемоги. – сказав, завершуючи нараду, Віктор Тимчук. – Кожен на своєму місці, відповідально виконуючи покладені Законом функції,  ми забезпечуємо правопорядок. При цьому усі, хто порушує закон, мають знати, що війна – не привід наживатися. І вона – нічого не спише. За незаконні дії доведеться відповісти. Перед Законом  і пам’яттю тих, хто поклав своє життя за Україну».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: