13:02, 01 Липня 2021

На Волині розподілили кошти на дороги та освітні потреби

Під час засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики обласної ради погодили розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Крім того, депутати обговорили питання закупівлі ноутбуків за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на умовах співфінансування. 

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Засідання комісії відбулося 29 червня в режимі відео-конференції.

Так, для обласного бюджету збільшили обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах на суму 109,951 мільйона гривень.

Як йдеться в зверненні департаменту інфраструктури облдержадміністрації бюджетні призначення департаменту інфраструктури облдержадміністрації пропонують затвердити в обсязі 95,101 мільйона, у тому числі видатки споживання – 21,99 мільйона, видатки розвитку – 73,111 мільйона гривень. Місцевим бюджетам спрямовується 14,849 мільйона для проведення капітального ремонту вулиць і доріг комунальної власності.

Депутат обласної ради Ярослав Матвійчук зазначив, що в облдержадміністрації непропорційно розділили кошти на дороги.

«Ми даємо 109 млн. грн., які як нам пояснюють, на об’єкти,  які уже розпочаті. Цікавить те, чи вистачить грошей аби закрити ці об’єкти і те, що ці кошти непропорційно розділені між районами», – поцікавився Ярослав Матвійчук.

Начальник  відділу інфраструктури ОДА Віктор Довгополюк пояснив, що був сформований перелік по перехідних об’єктах, які в роботі і які мають на меті здати в експлуатацію.

«На ті об’єкти, на які не вистачало коштів для введення їх в експлуатацію, ми додали гроші, – зазначив Віктор Довгополюк. – Абсолютно всі об’єкти маємо здати в експлуатацію. Ми не можемо витримати пропорційність, бо кожен об’єкт має свою вартість».

Крім того, в області планують централізовану закупівлю ноутбуків на умовах співфінансування територіальних громад. Як зазначив голова комісії Орест Маховський, першою кошти на придбання комп’ютерної техніки надала Володимир-Волинська громада, яка може отримати близько 80 ноутбуків.

«Більшість громад чекають можливості перерозподілити кошти за перше півріччя 2021 року, тому сподіваємось, що в липні уже будуть надходити гроші на закупівлю ноутбуків», – зазначив Орест Маховський. Він наголосив, що громади мають прискорити проведення сесійних засідань, аби отримати можливість розподілити кошти і закупити ноутбуки для своїх вчителів.

Додамо, що обласному бюджету виділили додаткову субвенцію з державного бюджету в загальній сумі 34,798 мільйона, з них 34,104 мільйона – на придбання ноутбуків для педагогічних працівників комунальних закладів загальної середньої освіти та їх філій для організації дистанційного навчання, інших форм здобуття загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: