10:40, 23 Грудня 2021

На Волині розгортатимуть підрозділи тероборони

Питання розгортання на Волині підрозділів територіальної оборони під час спільної наради обговорили військові, правоохоронці, голови громад. Обласну раду представляв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

З 1 січня 2022 року набирає чинності Закон України «Про основи національного спротиву», відповідно до якого в мирний час в регіонах мають бути створені і діяти військові частини територіальної оборони Збройних сил України. На Волині вже функціонує 100-та окрема бригада територіальної оборони. Упродовж 2021 року тривали і теоретичні заняття, і тактичні навчанні, і практична підготовка підрозділу.

На формування батальйонів територіальної оборони спрямовувалися кошти з обласного бюджету та з бюджетів громад. Як зазначив Григорій Пустовіт, депутати облради підтримали програми матеріально-технічного забезпечення військових частин, підрозділів правоохоронних органів, а також проведення зборів територіальної оборони.

«Ситуація навколо України залишається напруженою, тому захист нашої держава – це  справа кожного із нас,  – зазначив Григорій Пустовіт. – Ми зацікавлені в тому, щоб в області були виконані завдання з укомплектування та надана максимальна допомога батальйонам територіальної оборони. Це наш обов’язок».

Командир 100-ї окремої бригади тероборони Олександр Скумбрій підкреслив, що у зв’язку з погіршенням суспільно-політичної ситуації на кордоні з окремими сусідніми державами керівництво Збройних сил України прийняло рішення про прискорене формування кадру військових частин сил територіальної оборони.

«Хочу подякувати обласній раді за те, що нам  пішли назустріч і передбачили необхідні приміщення для розгортання штабів. На жаль, в інших областях досі не вирішене питання розміщення підрозділів територіальної оборони. Ми також уже провели відбір для комплектування батальйонів, тепер працюємо над виконання завдань»,  – підкреслив Олександр Скумбрій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: