22:01, 18 Грудня 2021

На Волині реалізовуватимуть транскордонний музейний проект

«Музеї прикордоння – простір для інтеркультурного діалогу»,  – так називається новий українсько-польський проект, який Волиньрада реалізовує спільно з містом Стальова Воля Підкарпатського воєводства у рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна».

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Особливість проекту полягає в наданні музейним об’єктам інклюзивності, аби розширити  доступ до них маломобільних груп населення. Безпосередніми партнерами в реалізації цих завдань є Волинський краєзнавчий музей та Регіональний музей у Стальовій Волі. Останній уже обладнаний для потреб людей з інвалідністю: тут є підйомники, звукові маячки, тифлографіка, що дозволяє незрячим на дотик сприймати графічні зображення,  а також путівники та презентаційні матеріали шрифтом Брайля. Цей досвід волинська делегація на чолі з головою облради Григорієм Недопадом вивчала під час ознайомчого візиту до музею у Стальовій Волі.

Загальна вартість українсько-польського проекту становить близько 1,8 мільйона гривень. Григорій Недопад поділився з партнерами планами, які обласний краєзнавчий музей буде реалізовувати у рамках спільних заходів. Зокрема, облаштовується інклюзивна експозиція «Мистецтво для всіх» із застосуванням 3D друку та виготовленням експонатів за технологією тифлографії, будуть встановлені звукові маячки.

Проект також передбачає серію навчань для волинських музейників, зокрема, щодо особливостей роботи з інвалідами, промоції музейних колекцій та залучення відвідувачів. Також підготують спільний каталог експозицій Волинського краєзнавчого музею та Регіонального музею Стальової Волі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: