15:55, 02 Грудня 2019

На Волині просять зібрати кошти на купівлю кисневих апаратів для важкохворих

На Волинську обласну лікарню “Хоспіс” просять закупити чотири кисневі апарати. Адже на 25 важкохворих пацієнтів у лікарні їх лишень два.

Відповідний благодійний проект оприлюднили на сайті “Українська біржа благодійності”.

Здійснює його благодійний фонд “Відкриті долоні”, який працює в полі паліативної допомоги та забезпечує обладнанням лікарні, надає допомогу дітям та дорослим, що через тимчасову або хронічну дихальну або кисневу недостатність не можуть повноцінно дихати самі.

У Волинській обласній лікарні “Хоспіс” на рік допомогу отримує 180 людей. Лікарня забезпечена всього лише двома кисневими апаратами.

“Зараз на 25 хворих у лікарні всього два кисневі апарати. Люди “дихають по годинах”, чекають своєї черги, а потім мусять віддати апарат наступному і повернутись в пекло задухи. Ми можемо це виправити і звільнити людей від страждань, якщо купимо ще 4 кисневі апарати”, – говорять у лікарні.

Кисневий концентратор працює за таким принципом: безпосередньо з навколишнього повітря відфільтровує майже чистий кисень (концентрація 93%) і через тоненькі трубочки подає його напряму до носа хворої людини. Завдяки цьому навіть у випадках, коли легені хворого зруйновані або перекриті пухлинами, і для роботи лишається лише невеликий їх об’єм, людина все одно має можливість вдихнути достатню кількість кисню.

По-перше, підтримка кисневого апарату звільняє людину від задухи. По-друге, киснева недостатність погано впливає на весь організм. Коли кисню не вистачає, внутрішні органи змушені працювати в екстремальних умовах і швидше “зношуються”, вся робота організму розбалансовується.

“У людини багато сил і так забирає основна хвороба. Якщо витрачати сили ще й на терпіння задухи, вони закінчаться ще швидше, і людина помре ще раніше, ніж могла би. Використання кисневого апарату допомагає і полегшити самопочуття хворого, і продовжити його життя”, – додають в обласній лікарні.

На закупівлю кисневих апаратів необхідно 54 тис. 940 гривень. Наразі залишилося зібрати 38 тис. 806 гривень.

Підтримати фінансово проект можна за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: