16:56, 20 Червня 2023

На Волині прокурори вжили заходів задля збереження городища ІХ-ХІІІ століття

На виконання рішення суду, яким задовольнили позов Луцької окружної прокуратури в інтересах Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації, Торчинська селищна рада Луцького району вжила заходів задля занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкта культурної спадщини національного значення – Городища ІХ-ХІІІ ст. у селі Горзвин.

Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної прокуратури.

Прокурори з’ясували, що орган місцевого самоврядування попри вимоги Закону України «Про охорону культурної спадщини» не виготовляв облікової документації на об’єкт, відтак відомості про нього у Державний реєстр нерухомих пам’яток України також не були внесені.

Відсутність відомостей про пам’ятку археології в Реєстрі не забезпечувала її належного захисту, догляду та збереження і уможливлювала незаконні дії щодо неї.

За втручання прокуратури, у результаті примусового виконання рішення суду селищна рада вчинила усі необхідні дії задля збереження об’єкта культурної спадщини національного значення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: