11:38, 01 Грудня 2023

На Волині прогнозують обласний бюджет на 150 мільйонів гривень менший, ніж торік

Обласний бюджет на 2024 рік буде меншим на 150 мільйонів гривень, ніж у 2023 році. Орієнтовно він становитиме 1,4 мільярда гривень.

Про це поінформував директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк під час засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» 30 листопада за участю представників громадськості, пише у «Телеграм» начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

«Загальна тенденція у кожній галузі при формуванні бюджету – передбачають лише захищені статті, тобто заробітну плату та комунальні послуги. Інших видатків просто немає з чого фінансувати.

Наразі ситуація така, адже у зв’язку зі змінами до бюджетного кодексу, зарахування ПДФО з 1 жовтня 2023 року відбувається до державного бюджету. У 2023 році ПДФО становив близько 500 мільйонів гривень. У 2024 році цієї доходної бази у нас вже не буде. Водночас необхідно забезпечити ріст мінімальної заробітної плати на 16 %.

Тож у показниках, які доводять до головних розпорядників коштів, взагалі не передбачили ніяких капітальних видатків чи коштів на ремонти. У проекті передбачають лише обов’язкові виплати», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: