12:07, 15 Грудня 2021

На Волині проаналізували стан вакцинації на підприємствах стратегічного значення

На заводі «Мотор» вакцинували 94 % працівників, у відділеннях «Укрпошти» – 46 % персоналу.

Про це під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції в області 14 грудня повідомила головний державний санітарний лікар області Наталія Янко, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

Нагадаємо, що з 9 грудня 2021 року набрав чинності наказ МОЗу від 01.11.2021 р. № 2393 щодо розширення переліку професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додалися співробітники:

– підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

– установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

– підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

Відтак, працівники вищезазначених установ, які не вакцинувалися проти COVID-19 з 9 грудня повинні бути відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, не підлягають обов’язковій вакцинації.

«За результатами проведеного  епіднагляду  встановили, що  обсяг вакцинації  працівників вищезазначених підприємств та установ становить 46-97 % від загальної кількості працюючих, – зазначила головний державний санітарний лікар області. – Зокрема, у закладах соціальної сфери, які перебувають у підпорядкуванні департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації,  щепили 97 % працюючих, від роботи відсторонили одну особу.  У закладах служби у справах дітей облдержадміністрації (притулок для дітей, обласний центр соціально-психологічної реабілітації) отримали щеплення 91 % працівників».

Окрім того, як повідомила Наталія Янко, на Волині є ряд підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, а саме: АТ «Укрпошта», АТ «Укрзалізниця», ДП «Волиньвугілля», завод «Мотор», Луцький КХП № 2.

Станом на 14 грудня на ДП «Луцький ремонтний завод «Мотор»  щепили 94 % працівників, від роботи відсторонили 8 осіб. У свою чергу у відділеннях АТ «Укрпошта» вакцинували 46 % персоналу.

За словами головного державного санітарного лікаря області, моніторинг стану охоплення вакцинацією передбачених наказом  МОЗу працівників установ та організацій продовжується.

Варто зазначити, як зауважила Наталія Янко в ході брифінгу, незважаючи на те, що в області спостерігається тенденція до стабілізації епідемічної ситуації із COVID-19, наразі Волинь серед інших 10 регіонів України знаходиться в  «червоній» зоні епідемічної небезпеки.

Все ще відбувається перевищення індикаторних показників, за якими визначають рівень епідемічної небезпеки, а саме: коефіцієнту виявлення нових випадків інфікування COVID-19, який перевищує нормативний на 44 % і становить в області на сьогодні 36,7 % проти базового 20 %.  Варто зазначити, що це найвищий показник в Україні і тенденції до його зниження не спостерігається.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: