09:14, 16 Жовтня 2021

На Волині презентували стратегічні проекти

Голова обласної ради Григорій Недопад обговорив перспективи співпраці з виконавчим директором Українського інституту майбутнього Вадимом Денисенком та керівником програми «Школа міністрів» Київської школи державного управління імені С. Нижного  Пьотром Кульпою.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Під час зустрічі директор незалежного аналітичного центру Вадим Денисенко розповів, що Український інститут майбутнього – це організація, яка надає якісну фахову оцінку подіям у країні й світі, пропонує експертні рекомендації та ефективні рішення. Інститут також розробляє аналітичні матеріали, доповіді, прогнози, проводить національні соціологічні дослідження, які покликані сприяти модернізації України як ефективної успішної держави.

«У нас працює 25 аналітиків практично з усіх напрямків. Ми розробили кілька програм, зокрема, «Один трильйон доларів для України» – це про економічну стратегію розвитку, друга – як правильно завершити децентралізацію в Україні. Також провели масштабне соціологічне дослідження «Хто ми: портрет українців очима українців». Ці ініціативи ми об’єднали в один масштабний всеукраїнський проект, мета якого зрозуміти та сформувати національну ідею для українців. Презентацію цього проекту ми вирішили почати з Волині», –  зазначив він.

Директор програми «Школа Міністрів» у Київській школі державного управління ім. С.Нижного” Пьотр Кульпа зазначив, що це – перша в Україні недержавна школа державного управління, яка націлена на підготовку фахівців та формування патріотичної політичної еліти.

Він також зауважив, що є намір відкрити філіал цієї Школи держуправління і в Луцьку.

Пьотр Кульпа в минулому – Міністр праці, заступник Міністра економіки Польщі, секретар Польської делегації в Парламенті НАТО, також працював у багатьох країнах експертом Міжнародної організації праці, Світової організації охорони здоров’я, Ради Європи. Експерт каже: соціологія засвідчила, що найбільшою проблемою українці вважають навіть не корупцію, а неспроможну владу. На його думку українська державна влада – заручниця недосконалої системи організації владної вертикалі. І якщо цього не змінити, Україні не досягти розвитку. Відтак, конче потрібна конституційна реформа, яка б вдосконалила і скоординувала організацію виконавчої гілки державної влади. Випускники ж «Школи міністрів» у перспективі покликані сформувати новий суспільний договір та зблизити державу і народ.

Григорій Недопад та голова бюджетної комісії облради Орест Маховський також обмінялися з експертами думками щодо шляхів завершення реформи з децентралізації та, як практики, окреслили найактуальніші проблеми, з якими доводиться справлятися органам місцевого самоврядування різних рівнів – від територіальних громад до найвищого представницького органу області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: