11:12, 18 Квітня 2021

На Волині понад чверть роботодавців платять працівникам менше мінімалки

Упродовж першого кварталу 2021 року волинські податківці провели співбесіди із 1,5 тисячі платників, які  не дотримуються законодавчих вимог щодо мінімальної оплати праці. 10 господарюючих суб’єктів заслухали, 109-ти – надіслали листи-попередження.

Про це учасників спільної наради керівництва області та органів місцевого самоврядування з питань наповнення місцевих бюджетів поінформувала заступник начальника Головного управління ДПС у Волинській області Ольга Ліщинська.

«Саме контроль за рівнем заробітної плати та оформленням трудових відносин має першочергове значення для наповнення бюджету. Спілкуючись із працедавцями, фахівці податкової служби переконують їх дотримуватися гарантій в оплаті праці та добровільно відмовитися від ймовірної мінімізації податкових зобов’язань. Про додаткові надходження ПДФО від цієї роботи можна буде говорити за підсумками подання звітності за другий квартал. Як правило, більшість працедавців дослухаються до рекомендацій податкової служби», — наголосила посадовець.

Заступник начальника Головного управління ДПС у Волинській області повідомила, що протягом 2020 року в умовах обмежень через пандемію коронавірусу податкова служба в області здійснювала результативні заходи з детінізації заробітної плати. Зокрема, матеріали щодо 6,7 тисячі платників надіслали до відповідних комісій та органів Держпраці. Минулорічний підсумок заслуховувань на комісіях при органах місцевої влади – 641 господарюючий суб’єкт підвищив рівень виплати заробітної плати, до бюджету додатково сплатили понад 3,8 мільйона гривень ПДФО та 0,3 мільйона гривень військового збору.

Крім того, торік  майже 5 тисяч суб’єктів господарювання заслухали фахівці податкової служби, з яких 4,6 тисячі, тобто 92 %, підвищили рівень виплати заробітної плати та сплатили додатково до бюджету 19,9 мільйона гривень ПДФО та військового збору.

Довідково: згідно з поданою звітністю за 4 квартал 2020 року, 3,8 тисячі суб’єктів господарювання Волині, або 25,7 %, задекларували середню заробітну плату працівникам нижчу від мінімальної (6 тисяч гривень).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: