14:32, 10 Серпня 2021

На Волині планують розбудовувати мережу спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства

Про розбудову у 2021 році мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі говорили під час наради під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, за участю Першої леді Олени Зеленської 9 серпня, у якій в режимі відеоселектору взяв участь голова ОДА Юрій Погуляйко.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Цьогоріч уряд затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Коштом субвенції (274,2 млн грн) планують:

– здійснити капітальний ремонт/реконструкцію, поточний ремонт приміщень для створення в них притулків, денних центрів та консультативних служб для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, на суму 182,249 мільйона;

– укомплектувати приміщення офісними та побутовими меблями, комп’ютерною та офісною технікою, мережевим і телекомунікаційним обладнанням тощо на суму 36,32 мільйона гривень;

– створити 28 притулків, 39 денних центрів, 58 консультативних служб для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, і 40 мобільних бригад. Водночас підвищать рівень надання соціальних послуг у 16 наявних притулках;

– придбати 40 автомобілів на суму 55,522 мільйона гривень з метою забезпечення функціонування утворених при притулках мобільних бригад для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

«Важливо забезпечити стабільну роботу мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб – притулків, гарячих ліній, центрів надання допомоги, мобільних бригад. І для цього вкрай важливою є консолідація дій органів державної влади, міжнародних, громадських організацій, релігійних громад», – зазначив очільник уряду.

За підсумками наради доручили обласним, Київській міській держадміністраціям, органам місцевого самоврядування взяти під особистий контроль своєчасність та якісну реалізацію субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році.

Також вони мають передбачити у місцевих бюджетах необхідне фінансування на 2022 рік для забезпечення соціального замовлення та стимулювання ринку надавачів соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: