19:06, 23 листопада 2023

На Волині підприємець продавав автошини без застосування реєстратора розрахункових операцій

Управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Волинській області на постійній основі здійснює моніторинг та аналіз інформації на сайтах, інтернет-майданчиках, платформах і встановлює факти порушення вимог порядку проведення розрахункових операцій суб’єктами господарювання при здійсненні продажу товарів через мережу Інтернет. 

Про це повідомило управління податкового аудиту ГУ ДПС у Волинській області.

Так, у листопаді 2023 року під час заходів із контролю, покладених на Державну податкову службу, працівники відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту провели фактичну перевірку складу-магазину, у якому здійснює господарську діяльність з реалізації автомобільних шин у широкому асортименті ФОП. Цей підприємець у своїй діяльності використовує програмний реєстратор розрахункових операцій та приймає замовлення через мережу Інтернет.

Під час проведення фактичної перевірки за місцем проведення розрахункових операцій вказаним підприємцем, встановили та належним чином задокументували факт реалізації автомобільних шин у значних кількостях та асортименті в період з 01.10.2023 по 17.11.2023 року без застосування ПРРО та без видачі покупцям розрахункових документів встановленої форми та змісту, а також наявність у касі господарської одиниці значних сум необлікованих готівкових коштів, отриманих від реалізації шин без застосування ПРРО у встановленому законом порядку.

Також під час фактичної перевірки встановили факти використання цим суб’єктом господарювання найманої праці двох осіб без належного оформлення та реєстрації трудових відносин відповідно до закону.

Загальна сума штрафних санкцій за результатами проведеної фактичної перевірки становить 418,9 тисяч гривень.

Матеріали щодо встановлених порушень вимог законодавства про працю скерували для розгляду та прийняття відповідного рішення до Західного міжрегіонального управління з питань праці.

Крім того, на підприємця склали адміністративний протокол за ч.1 ст. 155-1 КУпАП, який скерували для розгляду до Луцького міськрайонного суду.

У податковій службі нагадують, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» зі змінами.

Головне управління ДПС у Волинській області вчергове звертає увагу платників, що здійснювати будь-яку господарську діяльність краще, дотримуючись вимог чинного законодавства, ніж сплачувати штрафи. Такий відповідальний підхід забезпечить спокій підприємця при веденні бізнесу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: