13:05, 06 Грудня 2022

На Волині підбили підсумки роботи медичних закладів у 2022 році

Програму медичних гарантій, організацію реабілітаційної допомоги та стан надання акушерсько-гінекологічної допомоги в області обговорили під час засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, що відбулась днями. Участь у засіданні взяли керівники лікарень Волині.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Зокрема, заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Трач у доповіді розповіла про основні вимоги при укладанні договорів з НСЗУ на 2023 рік та моделювання фінансової спроможності мережі закладів охорони здоров’я.

Так, стало відомо, що на 2023 рік Національною службою здоров’я України в проекті вимог подано 36 пакетів для надання медичної допомоги. На сьогодні для 20 пакетів вже погоджені специфікації та умови закупівлі за напрямами медичної допомоги, які надаватимуться за Програмою медичних гарантій у 2023 році. Ще 16 нині на доопрацюванні.

Щодо процесу контрактування, то він йде за двома формами: спрощеною та повною. За спрощеною формою контрактуються заклади, які не мають змін у наданні медпослуг і не планують мати. Якщо ж лікарня планує надавати нові послуги, то це потребує повної форми, адже необхідні відповідні дозвільні документи.

В той же час начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух зауважив, що не важливо за спрощеною чи за повною формою контрактується медзаклад. Адже зважаючи на погодженні специфікації для 20-ти пакетів, стає зрозуміло, що у порівнянні з минулим роком вимоги жорсткіші.

Також додав, що досить потужний буде пакет на реабілітацію і заклади мають бути зацікавлені у підписанні контракту на надання таких медпослуг. Тож обговорили із присутніми принципи організації реабілітаційної допомоги в області.

Загалом Юрій Легкодух наголосив, що управління охорони здоров’я ОДА завжди стоїть на захисті інтересів закладів охорони здоров’я області.

«Дякую вам за проведену упродовж року колосальну роботу і за те, що система охорони здоров’я втрималась і продовжує надавати якісну й доступну медичну послугу. Це дуже багато вартує в умовах воєнного стану», – сказав Юрій Легкодух, підсумовуючи засідання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: