13:08, 24 Лютого 2020

На Волині перевірили, як працює новостворена ОТГ

Команда Офісу реформ Асоціації міст України, яка працює в області при Волинському регіональному відділенні АМУ, в межах проєкту «ПУЛЬС», відвідала Сошичненську сільську ОТГ, що з’явилася на децетралізаційній мапі Волині у грудні 2019 року.

Про це повідомляють у Волинському регіональному відділенні АМУ.

У Сошично, на зустріч із очільницею ОТГ Світланою Сидорук, представниками виконавчого комітету та депутатами, приїхали в.о.виконавчого директора Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук, консультанти проєкту «ПУЛЬС» – з бюджетних питань Василь Гром, правових – Валентин Малиновський та питань комунікацій – Тамара Зубенко.

В кабінеті голови Сошичненської сільради пані Конончук розповіла присутнім про Асоціацію міст України, як головного лобіста інтересів українського місцевого самоврядування, проєкт «ПУЛЬС», який АМУвтілює за фінансової підтримки USAID.

Також учасники заходу проаналізували рішення, які прийняли в ОТГ від моменту створення, торкнулися питань формування структури ОТГ, паспортів комунального майна та земельних ресурсів, бюджетної децентралізації, можливостей наповнення місцевого бюджету, покращення та розширення місцевої податкової бази, співпрацю з місцевим бізнесом та держпідприємствами, які працюють на території Сошичненської ОТГ.

Під час виїзної консультації неодноразово звучало від присутніх, що громаді важко працювати, бо її не перевели на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України та залишили зі старою податковою базою.  

«Як такій громаді розвиватися, як планувати своє майбуття? На Волині окрім цієї, ще Мар’янівська і Доросинівська ОТГ, які утворені у 2019 році, так і не отримали преференцій ОТГ із 1 січня. В Україні таких ОТГ десятки. Таке у 2020 р. сталося вперше за всі роки децентралізації. Сумно від того, що невідомо, коли ці питання вирішить центральна влада…», – зазначив Малиновський.

Як наголосив консультант з бюджетних питань АМУ Василь Гром, така ситуація склалася, бо Мінфін протягом року не може знайти механізму переведення новоутворених ОТГ на міжбюджетні відносини. Тому, з його слів, щодо Сошного і Карасина, район повинен виконувати всі свої фінансові зобов’язання.

«Все те, що ви робитемете в бюджеті Сошичного чи Карасина, нікого цікавити не буде. Всіх цікавитиме лише загальна сума, яка буде в бюджеті Сошичненської сільської ради, бо після виборів рішення, права і обов’язки, покладені на вас», – сказав Гром.

Тож, щоб знайти вихід із ситуації, що склалася в Сошичненській ОТГ із фінансовою стороною функціонування громади, Василь Гром зголосився найближчим знову приїхати в Сошичне, щоб надати практичну допомогу у налагодженні належної співпраці між структурами районними та Сошичненської сільради.

Також команда Офісу реформ взяла участь у засіданні виконавчого комітету Сошичненської сільської ради, який відбувся в день виїзної консультації.

Нагадаємо, що вибори у Сошичненській ОТГ відбулися 22 грудня 2019 року і вона стала другою ОТГ у Камінь-Каширському районі. Загалом у Волинській області – 54 ОТГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: