14:03, 13 Грудня 2021

На Волині перевіряють дотримання законодавства про полювання

Під час зимового сезону полювання у Волинській області працює понад 30 мобільних груп, які здійснюють перевірки на територіях мисливських господарств, аби не допустити факти незаконного полювання та нещасні випадки.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

До складу груп входять працівники сектору контролю за обігом зброї, поліцейські офіцери громад, співробітники сектору реагування патрульної поліції, лісова охорона, екологічна служба та представники українського товариства мисливців та рибалок.

Правоохоронці перевіряють наявність дозвільних документів у мисливців, їх відповідність та справність зброї. Звертають увагу й на умови зберігання рушниць.

Окрім того, поліцейські проводять профілактичну роботу, наголошуючи на обережному поводженні зі зброєю, дотриманні особистої безпеки та недопущенні браконьєрства.

Протягом 11-12 грудня на території області перевірили понад 500 мисливців. Під час рейдів зафіксували 18 порушень, зокрема, правоохоронці склали 13 протоколів за порушення правил використання об’єктів тваринного світу, 3 – за порушення строків реєстрації зброї та вилучили дві одиниці зброї.

До слова, такі перевірки на території області відбуваються щороку з початком сезонів полювання.

Нагадуємо, що за порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання настає адміністративна (ст. 85 КУпАП) або кримінальна (ст. 248 КК України) відповідальності.

Також за ст. 174 КУпАП визначено відповідальність за стрільбу в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, ст. 190 КУпАП – за порушення порядку придбання зброї чи передачу її стороннім особам, ст. 191 КУпАП – за порушення правил носіння та перевезення зброї, ст. 192 КУпАП – за порушення строків реєстрації зброї.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: