16:21, 13 Січня 2020

На Волині незаконно виловлювали рибу сітками

З 3 по 8 січня 2019 року Волинський рибоохоронний патруль спільно з громадськими інспекторами здійснив рибоохоронний рейд водоймами Шацького та Любомльського району Волинської області.

Про це інформує рибоохоронний патруль Волині.

Так, третього січня обстежили оз. Велике Згоранське, поблизу с. Згорани Любомльського району та оз. Пісочне, неподалік с. Мельники Шацького району. Порушників природоохоронного законодавства та заборонених знарядь лову не зафіксували.

Того ж дня на оз. Люцимер, поблизу смт Шацьк Шацького району рейдовою групою виявили безгосподарське майно. З водойми вилучили п’ять риболовецьких сіток, загальною довжиною 250 м. В сітках знаходилося 5 екз. коропа. Оскільки риба була жива, її випустили у водойму.

Шостого січня рибпатруль зафіксував три грубих порушення правил рибальства. Порушників викрили на оз. Пулемецьке, поблизу с. Пулемець Шацького району. Троє громадян здійснювали вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями – трьома сітками. У сітці одного з порушників знаходилося 2 екз. ляща. Водні біоресурси в живому стані випустили у середовище існування. Завдяки оперативним діям рибпатрульних порушники не встигли завдати шкоди рибним запасам.

На осіб оформили три адмінпротоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до суду для притягнення правопорушників до відповідальності.

Довідково: в управлінні держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства, згідно КУпАП, становить від 340 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: