09:42, 26 Вересня 2022

На Волині надходження єдиного податку перевищили півмільярда гривень

Господарюючі суб’єкти Волині, які працюють в умовах спрощеної системи оподаткування, впродовж січня-серпня цього року спрямували до місцевих бюджетів 537 мільйонів гривень єдиного податку.

Про це повідомляє сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

Сума єдиного податку, залучена територіальними громадами області, на 10,8 % перевищує аналогічні показники торік. Позитивна динаміка зі сплати єдиного податку має місце серед усіх груп платників. Найбільш суттєвий ріст показників сплати демонструють єдинники – юридичні особи.

Зокрема, підприємства та фірми Волині, які обрали спрощену систему оподаткування, сплатили 74,7 мільйона гривень єдиного податку, або на 41,6 відсотка більше проти показників аналогічного періоду минулого року. Внесок підприємців-фізичних осіб кількісно найбільш вагомий – 433,2 мільйона гривень єдиного податку, що теж на 6,7 % більше, ніж торік.  Тим часом, сільськогосподарські товаровиробники спрямували до місцевих бюджетів 29 мільйонів гривень єдиного податку, або на 12,5 % більше.

«Єдиний податок для чималої кількості громад – бюджетоутворюючий. Тому, без жодного перебільшення, від податкової дисципліни малого бізнесу залежить фінансова стабільність у кожній із громад. Приємно відзначити, що представники підприємництва залишаються надійними партнерами держави та органів місцевого самоврядування навіть в умовах воєнного стану. Саме  наш конструктивний діалог із бізнесом і якісний податковий супровід платників сприяють фінансовій стабільності громад», – наголошує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.

Нагадаємо, що податкова служба пропонує  платникам податків спілкування в електронному форматі, як  найбільш прийнятному і безпечному в умовах воєнного стану та карантинних обмежень. Зокрема, взаємовідносини ДПС із платниками передбачають дистанційну взаємодію через Електронний кабінет і ґрунтуються на якісній консультаційній допомозі в Центрах обслуговування платників.

Щодо фізичних осіб, які раніше здійснювали підприємницьку діяльність без сплати податків, то саме зараз можна скористатися правом на податкову амністію, – звертають увагу в Головному управлінні ДПС у Волинській області.

До 1 березня 2023 року кожен, хто отримував доходи, які були приховані від оподаткування, має право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.

Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, то детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106, яка працює щосереди з 10:00 до 12:00.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: