13:31, 22 листопада 2023

На Волині на понад чверть зросли надходження єдиного податку

За підсумками січня−жовтня 2023 року господарюючі суб’єкти Волині, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 871,7 мільйона гривень єдиного податку. Сума сплаченого єдиного податку в області на 25,9 відсотка перевищує аналогічні надходження торік.  

Про це повідомляє прес-служба фіскалів.

Таким чином, місцеві бюджети отримали на 180 мільйонів гривень єдиного податку більше. Аналітика свідчить, що ріст показників сплати єдиного податку фіксують серед фізичних та юридичних осіб, а також сільськогосподарських товаровиробників.

Зокрема, найбільшу суму єдиного податку до бюджетів громад спрямували спрощенці-фізичні особи – 639,2 мільйона гривень єдиного податку. У загальній сумі сплаченого єдиного податку майже 153,8 мільйона гривень – внесок юридичних осіб. Сільськогосподарські товаровиробники перерахували до місцевих бюджетів 78,7 мільйона гривень єдиного податку.

За стабільною позитивною динамікою надходжень єдиного податку – відповідальність та сумління малого бізнесу, представники якого всупереч обставинам воєнного часу успішно працюють, чесно сплачують податки та активно допомагають державі ефективно протидіяти загарбникові, – констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

У податковій службі висловлюють щиру вдячність представникам малого бізнесу за сумлінне виконання конституційного обов’язку і нагадують про необхідність застосовувати РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій.

Підприємці-спрощенці (окрім першої групи спрощеної системи оподаткування), здійснюючи розрахункові операції в готівковій та безготівковій формах, зобов’язані працювати з РРО/ПРРО та видавати фіскальний чек, – звертають увагу платників податків у податковій службі.

Із ухваленням Закону № 3219 відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закону) – відновлено.

Відтак із 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, податківці мають право застосовувати фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.

У Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують платникам єдиного податку другої, третьої та четвертої груп спрощеної системи оподаткування не ігнорувати вимоги закону та безумовно виконувати законодавчі норми щодо застосування РРО/ПРРО незалежно від обраних видів діяльності.

Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлює положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: