22:10, 24 листопада 2020

На Волині на фінансування з ДФРР претендує понад сотня інвестиційних проектів

Сьогодні, 24 листопада, в овальній залі облради відбулось засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Участь й її роботі взяли голова обласної ради Ірина Вахович,  заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа,  голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики облради Михайло Імберовський, депутат облради Олександр Курилюк, та інші члени комісії.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Т.в.о. директора департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів ОДА, секретар регіональної комісії Вероніка Бальбуза повідомила, що у паперовій формі було подано 110 проектів. Їх кошторисна вартість – майже 2,3 млрд гривень, а потреба у ДФРР на 2021 рік складає 1,5 млрд гривень. В розрізі семи технічних завдань проекти розподілили так:

  1. Підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки (подано 4 проекти 43,9 млн грн );
  2. Розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення (64 проекти загальною вартістю 1,5 млрд грн).
  3. Розвиток інноваційної економіки на основі смарт-спеціалізації (жодного проекту).
  4. Розвиток транскордонного співробітництва (1 проект на загальну вартість 39,8 млн грн).
  5. Раціональне використання природних ресурсів та екологічна безпека (2 проекти на загальну вартість 158,3 млн грн).
  6. Розвиток спортивної інфраструктури (20 проектів на загальну вартість майже 364,5 млн грн).
  7. Енергозбереження державних і комунальних навчальних та медичних закладів (19 проектів на загальну суму понад 172,8 млн грн ).

Окрім цього, на наступний рік залишається 4  перехідних об’єкти фінансування яких здійснюватиметься коштом ДФРР, а зокрема:

Нове будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Стобихівка Камінь-Каширського району;

Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у с.Башлики Ківерцівського району;

Нове будівництво школи на 600 місць в смт. Головне Любомльського району;

Реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  в с. Піща Шацького району.

«Загальна сума по цих чотирьох школах – майже 304 мільйони гривень.  Мінрегіон на 2021 рік для нашої області передбачив 294 мільйони гривень. І це за умови, якщо у держбюджет не буде внесено корективів. Зрозуміло, що ми не зможемо закрити їх в наступному році, але у разі, якщо ми візьмемо на себе таке зобов’язання, то тоді більше жоден новий об’єкт  ми не зможемо профінансувати. Тому ми пропонуємо розбити їх фінансування на два роки, так, щоб половину грошей ми віддали на перехідні об’єкти і половину на нові», – зауважив Ігор Чуліпа.

Він також повідомив, що наразі є ряд проектів, які можуть бути подані на співфінансування з ДФРР, але вони не включені в План заходів Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року, а тому на фінансування за рахунок коштів ДФРР вони претендувати не можуть.

“Це стане можливо лише на 2022 рік, коли обласна рада нового скликання внесе зміни в План заходів Стратегії на підставі тих проектів, які вони наразі подають”, – зауважив він .

Члени регіональної комісії зійшлись на думці, що заявники мають розмістити свої проекти на онлайн-платформі Мінрегіону з  25 листопада по 1 грудня включно.

За подані проекти члени комісії голосуватимуть із 4 по 8 грудня.

«У понеділок 14 грудня буде зібрано регіональну комісію на якій ми оголосимо результати голосування, а саме рейтинговий список проектів, який затвердять члени комісії. По тому згідно цього переліку остаточний список переможців ми подамо не пізніше 15 грудня у Мінрегіон, адже після 15 грудня засідатиме Державна комісія, яка буде затверджувати остаточний перелік проектів, що  будуть фінансуватись у 2021 році коштом ДФРР»,– резюмував Ігор Чуліпа.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: