11:22, 05 Березня 2020

На Волині можуть з’явитися два нові об’єкти природно-заповідного фонду

Про збереження і розвиток природно-заповідного фонду йдеться у проекті рішення, який виносять на розгляд депутатів Волиньради.

Оголосити об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення пропонують ботанічний заказник «Фітеума» площею п’ять гектарів на території села Трубки Павлівської сільради та гідрологічний заказник «Перемильський» площею 761 гектар (села Новостав-Липа-Гумнище-Перемиль Горохівського району).

«Ділянка місця зростання нехарактерного для лучно-болотної рослинності рідкісного на рівнині карпатського виду – фітеума куляста (Phyteuma orbiculare L.). Цей західноєвропейсько-середземноморський неморально-монтанний багаторічник знаходиться в Україні на східній межі ареалу. На території Волинської області зареєстрований лише вдруге – один гербарний аркуш зберігається в фондах Волинського краєзнавчого музею (LUM), зібраний польським природодослідником С. Мацком в околицях с. Жабка Ківерцівського району в минулому столітті»,- йдеться в характеристиці ботанічного заказника «Фітеума».

Гідрологічний заказник «Перемильський» характеризують таким чином: «заплава річки Стир, основу якої складають осокові болота з ділянками очерету, рогозу, які місцями переходять у заболочені луки з куртинами чагарників. На території проектованого заказника наявні рідкісні оселища, включені до Резолюції 4 Бернської конвенції, які Україна охороняє, виконуючи зобов’язання при підписанні зазначеної конвенції та Угоди про асоціацію України та ЄС, що передбачає заходи з охорони територій, віднесених до Смарагдової мережі Європи».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: