22:00, 07 Березня 2020

На Волині ловили раків під час заборони

5 березня 2020 року державні інспектори рибоохорони викрили факт незаконного вилову раків під час заборони. Інцидент стався на рибогосподарському водному об’єкті, поблизу с. Суходоли Володимир-Волинського району Волинської області.

Про це повідомили у Рибоохоронному патрулі Волині.

Близько 23 години в ході рибоохоронної роботи рейдова група зафіксувала двох чоловіків, які здійснювали незаконний вилов раків, використовуючи підсак та ліхтарі. Порушники встигли виловити 27 раків. Оскільки водні біоресурси перебували у живому стані, рибпатрульні здійснили їх випуск у природне середовище.

На осіб оформили адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направили до суду для притягнення порушників до відповідальності. Знаряддя лову вилучили.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360 78 40. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби просять повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація:

У період з 1 грудня по 31 березня встановлюється заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області. Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП. Розрахунок збитків за незаконне добування цих річкових мешканців здійснюватиметься відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди в наслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один екземпляр незаконно виловленого рака становить 25,5 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: