16:28, 10 Травня 2022

На Волині хочуть заборонити діяльність упц мп

В апараті обласної ради зареєстрували проект рішення про звернення щодо заборони діяльності упц мп в Україні, скасування в установленому законодавством порядку Статутів та державної реєстрації релігійних громад упц мп на території Волинської області, виходу з лав упц мп та побудови єдиної православної незалежної української церкви.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Проект рішення ініціюють голова фракції політичної партії «За майбутнє» Ігор Лех та член фракції політичної партії «Слуга народу» Микола Буліга.

У тексті звернення депутати висловлюють переконання, що в умовах розв’язаної росією війни федерації проти України, Українська православна церква московського Патріархату (упц мп), як частина російської православної церкви (рпц), є останнім форпостом з підтримки держави – агресора. Крім того, росія цинічно використовує упц мп і її вірян та священнослужителів (які часто самі цього до кінця не усвідомлюють) як майданчик для пропагування ідей і наративів «русского міра».

«Перед вторгненням в Україну путін заявив, що упц мп в Україні «утискають» і цим аргументував необхідність «навести лад в Україні». А позиція рпц та персонально патріарха кіріла у війні росії проти України є максимально людиноненависницькою. Від рук російських терористів, благословенних кірілом, гинуть наші сини і чоловіки, мирні люди, серед яких діти і жінки.

Визнаючи це, дві волинські єпархії звернулися до патріарха рпц кіріла з вимогою надати автономію упц мп. Майже дві сотні священників упц мп на Волині поставили свої підписи під зверненням з вимогою засудити дії кіріла силою міжнародного церковного трибуналу. Однак, керівництво упц мп й досі продовжує зберігати підпорядкування центру в москві, що прямо загрожує національній безпеці України», – йдеться у документі.

Відтак, ініціатори відповідного проекту рішення пропонують звернутись до Верховної Ради України з вимогою прийняти Закон, що заборонить діяльність упц мп в Україні.

До начальника ОВА Юрія Погуляйка депутати планують звернутися із вимогою негайно розглянути питання щодо скасування в установленому законодавством порядку Статутів та державної реєстрації релігійних громад упц мп на території Волинської області.

Правлячих архієреїв Володимир-Волинської та Волинської єпархій Володимира і Нафанаїла, священнослужителів та вірян упц мп на Волині обранці громади мають намір закликати відкинути непорозуміння та сумніви, негайно вийти з лав упц мп, розірвати будь-які зв’язки із рпц, сісти за круглий стіл перемовин з представниками Православної церкви України і спільно шукати мирні шляхи до такого рішення, яке б раз і назавжди закрило дорогу російській церкві в Україну, а вірянам нашої країни дало змогу збудувати єдину православну незалежну українську церкву.

Проект цього рішення винесуть на розгляд найближчої сесії обласної ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: