12:04, 18 Березня 2021

На Волині громаді повернули земельні ділянки вартістю понад 150 мільйонів

За втручання прокуратури територіальній громаді на Волині повернули земельні ділянки вартістю 151 мільйона гривень, які орендар використовував не за цільовим призначенням.

Про це інформують у прес-службі Волинської обласної прокуратури.

На виконання рішення Господарського суду Волинської області, яким задовільнили позов Ковельської місцевої прокуратури області в інтересах держави в особі Дрозднівської сільської ради Ковельського району, розірвано договір оренди, укладений між органом місцевого самоврядування і господарським товариством, та територіальній громаді повернули землі вартістю 151 мільйон гривень.

Прокурори з’ясували, що суб’єкт господарювання, орендуючи з 2018 року земельні частки (паї) площею понад 160 га, розташовані на території сільської ради, всупереч Закону та договору оренди розорав частину землі й засіяв сіножаті і пасовища сільськогосподарськими культурами, використавши таким чином землю не за цільовим призначенням.

При цьому орендну плату за використання цих земель орендар платив до місцевого бюджету як за сіножаті та пасовища, а не за ріллю, що, відповідно до нормативної грошової оцінки земель, утричі менше, ніж могла отримувати територіальна громада.

На захист інтересів громади стала прокуратура.

Нині постановлене за позовом прокуратури рішення суду виконане, договір оренди розірваний, земля повернута громаді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: