15:27, 30 Вересня 2020

На Волині громаді повернули незаконно продане приміщення вартістю понад 340 тисяч гривень

За втручання прокуратури громаді селища Благодатне на Волині повернули незаконно продане приміщення вартістю 340 тисяч гривень.

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Господарський суд Волинської області задоволив позов Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави до Благодатної селищної ради та підприємця, скасував рішення ради, визнав договір купівлі-продажу об`єкта нерухомого майна недійсним та повернув у комунальну власність приміщення колишньої  пожежної частини вартістю 340 тис. гривень.

Прокурори звернулися до суду, виявивши порушення вимог чинного законодавства при проведенні приватизації комунального майна.

З’ясувалося, що у червні 2017 року між селищною радою та підприємцем уклали договір оренди нежитлового приміщення площею 129,5 м², яке є частиною приміщення колишньої  пожежної частини.

У договорі прописано також умову про “право викупу” приміщення, яка суперечить чинному законодавству.

У вересні 2017 року Благодатна селищна рада затвердила оцінку вартості всього нежитлового приміщення, а не лише орендованої підприємцем частини, та надала згоду на його продаж. Між селищною радою та покупцем було укладено договір купівлі-продажу.

Продаючи об’єкт нерухомості в такий спосіб – за відсутності затверджених переліків об’єктів комунального майна, що підлягають приватизації шляхом викупу, без проведення аукціону чи конкурсу (що дало би можливість громаді поповнити бюджет на більшу суму), а також проігнорувавши факт, що на частину проданого приміщення укладено договір оренди із іншим суб’єктом господарювання,селищна рада порушила низку вимог законодавства та перевищила встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування» повноваження.

Відтак прокурори домоглися скасування рішення Благодатної селищної ради про дозвіл на продаж майна, визнання недійсним договору його купівлі-продажу та повернення приміщення громаді селища.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: