08:44, 11 Липня 2024

На Волині – форум «Дії творять зміни»

Захід організували за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Участь у форумі взяли представники місцевої влади, громадських організацій, бізнесу, експерти міжнародних та громадських організацій з Волині, Рівненщини та Львівщини. Серед запрошених – заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, а також народний депутат України Вячеслав Рубльов.

Про це повідомляють на сторвнці Волиньради у “Фейсбук”.

Головна мета зібрання – створити майданчик, де представники громадського сектору та влади обговорять шляхи розвитку локальної демократії в умовах повномасштабного вторгнення. Співорганізаторка заходу, виконавча директорка ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик розповіла, що у співпраці із закордонними партнерами в рамках проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» уу громадах активно працюють комітети співпраці, які впроваджують дієві ідеї в життя суспільства.

«Офіс розвитку громади став майданчиком, який дуже успішно працює. Так, громади подають проєкти та долучають до них мешканців та бізнес. У Боратині – це 8 поданих проєктів, які втілилися у співпраці влади, бізнесу і громади. У Вишнівській громаді – це чудовий проєкт «Шкільний громадський бюджет». Школярі подають свої ідеї, обґрунтовують їх і в результаті, коли повернуться в школу, то побачать зміни, які вони зініціювали, та як розвивається їхній навчальний заклад», – зазначила Ірина Гайдучик.

Крім того успішні проєкти співпраці влади та мешканців громади запустили у Володимирській громаді – проєкт ветеранської політики, в Горохівській – освітній, у Ківерцівській – започаткували співпрацю у сфері публічних консультацій.

Григорій Пустовіт підкреслив, що зміни в громаді починаються з якісної комунікації між владою та мешканцями.

«Попри те, що війна встановлює правила і обмеження, це той виклик, який ми можемо подолати. Маємо боротися за демократію, за право і можливість участі жителів в управлінні місцевими справами. Демократія на місцях починається зі обговорення, комунікації, що, в свою чергу, сприятиме залученню громадськості до життя та управління громадою», – наголосив заступник голови Волиньради.

Народний депутат України Вячеслав Рубльов зазначив, що розвитком місцевої демократії та формуванням законодавчого підґрунтя для них безпосередньо займається профільний Комітет з питань державної влади і місцевого самоврядування, до складу якого він входить.

«Місцева демократія – це можливість мешканців громади бути долученими до процесу творення своєї громади. І це один із головних принципів Європейського Союзу. Маємо розвивати наші громади та громадський сектор, стимулювати створення громадських організацій, комунікаційних платформ для міжсекторального партнерства. Агенція регіонального розвитку Волині працює у цьому напрямку, в тому числі й по залученню коштів міжнародних донорів», – наголосив парламентар.

Урамках роботи форуму учасники також обговорили роботу комітетів співпраці, аналізували можливі виклики, планували роботу та ділилися позитивними практиками.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: