10:47, 23 Червня 2020

На Волині дискутують щодо адміністративного центру майбутнього північного району

Під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією депутати розглянули електрону петицію, адресовану Волинській обласній раді: «Щодо формування укрупненого району в північно-східній частині Волинської області на базі теперішніх Любешівського, Камінь-Каширського та Маневицького районів з центром у селищі Маневичах».

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Автор петиції, депутат Маневицької районної ради Аліна Базарнова вважає, що що центром такого району повинно бути селище Маневичі, бо воно є найпотужнішим в економічному плані населеним пунктом новоутвореного району.

Представник відділу регіональної політики та з  питань децентралізації ОДА Ірина Лебедюк пояснила, що розглядалося три моделі формування північного району області. Перший варіант передбачає, що нинішній Камінь-Каширський, Любешівський та частина Маневицького району (без Красновільської та Колківської ОТГ) будуть об’єднані в один район з центром Камені-Каширському. Також розглядалася пропозиція сформувати район з Камінь-Каширського, Маневицького та Любешівського районів у повному складі. Втім проти такого формату виступили депутати Колківської ОТГ.

Розглядався й третій варіант, який передбачав об’єднати в один район Камінь-Каширський та Любешівський повністю, а також  частини Маневицького та Ратнівського районів. Такий проект не схвалювали на Ратнівщині. Таким чином, в ОДА  зупинилися на першому варіанті.

У виконавчій владі переконують і  в перевагах Каменя-Каширського як адміністративного центру. Аргументи в користь Каменя – статус міста та географічне положення.

Між тим, Аліна Базарнова переконана, що Колківська ОТГ залишилася би у складі північного району, якби центром були Маневичі.

Голова постійної комісії Анатолій Вітів зауважив, що питання – поза компетенцією обласної ради, оскільки вона наразі не має впливу навіть на формування перспективного плану. Анатолій Вітів відзначив, що представницька влада області у свій час справлялася з питаннями формування громад успішно, бо прийняттю рішень передували конструктивні дискусії з участю керівників різних політичних фракцій облради та представників громад. На думку депутата  нинішні проблеми з адмінреформою виникають в Україні через те, що  влада відмовилася від принципу добровільності.

Депутат рекомендує вирішувати питання субрегіонального рівня  в тісному діалозі з громадами районів. Комісія вирішила направити відповідного листа до голови ОДА з пропозицією врегулювати питання, які висвітлені в петиції до обласної ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: