09:40, 27 Вересня 2019

На Волині до бюджету сплатили майже 11 мільйонів гривень екологічного податку

Протягом січня-серпня 2019 року на Волині господарюючі суб’єкти спрямували до Зведеного бюджету 10,8 мільйона гривень екологічного податку, що на третину перевищує минулорічні показники за аналогічний період.

Про це повідомили у секторі комунікацій ГУ ДПС у Волинській області.

Оскільки екологічний податок належить до основних джерел фінансування заходів з охорони навколишнього середовища, в Головному управлінні ДПС у Волинській області нагадують суб’єктам господарювання про важливість своєчасної та повної сплати екологічного податку.

“Враховуючи наближення опалювального сезону, про належний рівень податкової дисципліни мають подбати ті СГД, які є платниками екоподатку на викиди двоокису вуглецю”, — звертають увагу податковій службі.

З 1 січня 2019 року, відповідно до внесених змін до Податкового кодексу України, ставка екологічного податку за викиди двоокису вуглецю становить 10 гривень за 1 тону.

Разом з тим, ті підприємства, які здійснюють викиди не більше 500 тонн на рік, не є платниками екоподатку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення.

Але  у випадку перевищення річного обсягу викидів двоокису вуглецю у 500 тонн на рік, кожен суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Крім того, підприємство, що перевищило обсяг викидів, зобов’язане скласти і подати звітність, нарахувати і сплатити екологічний податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося перевищення.

Наразі в області із майже 1.3 тисячі СГД, що сплачують податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, скиди таких речовин безпосередньо у водні об’єкти та розміщення відходів, потенційними платниками екоподатку за викиди двоокису вуглецю є 30 підприємств.

Отож, в Головному управлінні ДПС у Волинській області звертаються до підприємств, що здійснюють викиди двоокису вуглецю, дотримуватися вимог закону та порядку подання звітності і сплати податку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: