20:16, 05 Жовтня 2020

На Волині діє нове зонування епідемічної небезпеки

Сьогодні  у форматі відеоконференції  відбулося чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у заході взяла голова обласної ради Ірина Вахович.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Регіональна комісія з питань ТЕБ та НС зібралася, аби затвердити на Волині нове зонування епідемічної небезпеки, що діє  з сьогоднішнього дня  та відповідні протиепідемічні заходи.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 24 вересня, було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Відповідно до показників у Волинській області лише Старовижівський район має «зелений» рівень епідемічної небезпеки. Решта – «жовтий» та «помаранчевий» рівні. Так, «помаранчевий» рівень запровадили: у містах Луцьк, Володимир-Волинський, Нововолинськ та у Володимир-Волинському, Ківерцівському, Луцькому, Турійському районах (з них м. Луцьк, Ківерцівський, та Турійський райони попередньо були в жовтій зоні). До слова «помаранчевий» рівень  епіднебезпеки встановлюється при захворюваності більше 160 на 100 тис.

«Жовтий» рівень запроваджено в: у місті Ковель та у Горохівському, Іваничівському, Камінь-Каширському, Ковельському, Локачинському, Любешівському, Любомльському, Маневицькому, Ратнівському, Рожищенському, Шацькому районах. «Жовтий» рівень епіднебезпеки встановлюється у разі перевищення в регіоні базового рівня захворюваності на 100 тис. населення від 40 до 160.

Територій з «червоним» рівнем епіднебезпеки на Волині, на щастя, немає.

Однак, як повідомила головний санітарний лікар області Наталія Янко, епідемічна ситуація з захворюваності на COVID-19 в області залишається напруженою, спостерігається тенденція до збільшення захворюваності. Хоча темп приросту за останній тиждень зменшився з 44 % до 14 %, проте загальна тенденція до зниження не спостерігається. Другий тиждень поспіль щоденно реєструється 100 – 147 випадків (для порівняння у вересні їх кількість становила 60-70 випадків).

Також спостерігається ріст тяжких випадків захворювання. Зокрема, ріст захворюваності пневмоніями становить 1,5 рази (протягом останнього тижня зареєстровано 553 випадків проти 377 випадків минулого тижня). 50 % пневмоній потребувало госпіталізації. Основну частку серед захворілих становлять дорослі (до 99 %).

Окрім цього, збільшився рівня смертності від COVID-19 на 100 тис. населення. На Волині смертність від COVID-19 становить – 16,9, при середньождержавному – 11,6 (для порівняння найвища смертність в Чернівецькій області – 41,2, найнижча Херсонська – 2,8).

В порівнянні з минулим місяцем в області смертність від коронавірусу збільшилася на 26 % (48 випадків у вересні проти 38 у серпні місяці). Причинами смерті у 90 % із них є розвиток вірусних пневмоній та наявність супутніх захворювань (серед найпоширеніших це – онко- та серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, надмірна вага). 60 % летальних випадків – це хворі у віці понад 65 років.

Голова ОДА Юрій Погуляйко, який провів засідання,  закликав волинян до відповідальності: «Все дуже серйозно, а люди розслабилися. Давайте побережемо здоров’я і виконуватимемо карантинні вимоги МОЗу».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: