22:04, 10 Квітня 2020

На Волині депутати визначилися, як розподілять 67 мільйонів для охорони здоров’я

Йдеться про збільшення  доходів загального фонду обласного бюджету на загальну суму понад 67 мільйонів гривень за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики відбулося 10 квітня. Участь в засіданні взяли голова комісії Михайло Імберовський, депутати Олександр Бик, Володимир Бондар, Анатолій Бусько, Анатолій Грицюк, Людмила Кирда, Андрій Турак та Володимир Яренчук. Депутати рекомендували внести зміни до показників обласного бюджету, підтримавши  відповідний проект розпорядження голови ОДА.

Із загального обсягу фінансового ресурсу субвенції виділено цільові видатки на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та нецукровий діабет десмопресином в сумі 16 074,8 тис. грн. Начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк пояснив, що ці кошти будуть розподілені по територіях пропорційно до кількості хворих на цукровий та нецукровий діабети.

Також рекомендовано спрямувати на центри громадського здоров’я – 4 660,1 тис. грн, на підтримку окремих закладів охорони здоров’я, які надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення – 6 277,2 тис. гривень.

На підтримку окремих закладів охорони здоров’я, які надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення спрямовується 6 277,2 тис. грн, з них Локачинському районному бюджету –120,0 тис. грн (КП «Локачинська центральна районна лікарня»), Маневицькому районному бюджету – 191,0 тис. грн (КП «Маневицька центральна районна лікарня»), обласному бюджету – 5 966,2 тис. грн (КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» – 2 960,0 тис. грн, КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» – 1 564,2 тис. грн, КП «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» – 75,0 тис. грн, КП «Волинська обласна інфекційна лікарня» – 294,0 тис. грн, КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» м. Луцьк» – 263,0 тис. грн, КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» м. Ковель» – 332,0 тис. грн, КП «Волинський обласний перинатальний центр» – 72,0 тис. грн, КП «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» – 210,0 тис. грн, КП «Волинський обласний шкірно-венерологічний диспансер» – 196,0 тис. гривень;

на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та нецукровий діабет десмопресином у вигляді субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам спрямовується 16 074,8 тис. гривень;

на фінансове забезпечення діяльності, пов’язаної з проведенням судово-психіатричної експертизи для КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» – 662,7 тис. гривень;

для забезпечення застосування примусових заходів медичного характеру в КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» – 914,0 тис. гривень;

на здійснення підтримки окремих закладів охорони здоров’я – 38 419,4 тис. грн (КП «Волинський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки» –7 289,4 тис. грн, КП «Волинський обласний центр служби крові» –10 632,0 тис. грн, Волинське бюро медико-соціальної експертизи – 1 005,0 тис. грн, Волинське обласне бюро судово-медичної експертизи – 9 960,0 тис. грн, Волинська обласна база спеціального медичного постачання – 1 853,0 тис. грн, КП «Волинське обласне патологоанатомічне бюро» – 7 680,0 тис. гривень).

За інформацією пана Ващенюка з обласного бюджету вивільняється 17 млн 900 тис грн, які пропонується розподілити між медичними комунальними підприємствами, яким не вистачає фінансування в рамках програми медичних гарантій. Ці кошти ще не розподілені.

Голова бюджетної комісії Михайло Імберовський пояснив, що для КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради не вистачає 15 млн грн. в порівнянні з видатками минулого року, а Волинському обласному госпіталю для інвалідів війни – 12 млн грн. На наступному засіданні постійної комісії депутати працюватимуть над розподілом коштів підприємствам, що не отримали належного фінансування від Національної служби здоров’я. Також на наступному засіданні буде виділено кошти на доплати медикам, які задіяні в боротьбі з коронавірусною хворобою, в сумі до трьох посадових окладів. Михайло Імберовський наголосив, що обласна рада зобов’язана підтримати цих людей, які сьогодні фактично на передовій у війні з головною недугою 2020 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: