17:36, 02 листопада 2023

На Волині браконьєри полювали на рідкісних тварин

Недобросовісні мисливці застрелили зубра європейського, лося європейського, що занесені до Червоної книги України та одного оленя плямистого.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Волинській області у “фейсбук”.

У зв’язку з воєнним станом в Україні, через агресію російської федерації, полювання в Україні відкладено на невизначений термін. Рішенням ради оборони Волинської області в червні 2022 року виключили можливість відкриття у 2022 році сезону полювання на дичину, і в серпні 2023 року продовжили заборону на період воєнного стану проведення полювання на території області.

Загальна кількість мисливці у Волинській області на початок 2022 року становила понад 24 тисячі мисливців. Мисливці завжди з нетерпінням чекали відкриття сезону полювання, який традиційно розпочинався з полювання на пернату дичину в серпні місяці. Саме цей вид полювання є одним із масових і найпопулярніших серед мисливців. Інший не менш популярний вид полювання – на хутрових звірів: зайця-русака, лисицю, єнотовидного собаку, який розпочинався в першу неділю листопада.

Війна внесла корективи, і сумлінним мисливцям прийшлося відкласти свої рушниці до кращих часів.

“Однак окремих так званих «мисливці за м’ясом», що втратили моральні і людські якості, ні триваюча російська агресія, ні військовий стан не зупиняє. У вересні 2023 року в мисливських угіддях області виявили туші загиблих внаслідок незаконного полювання тварини – одного зубра європейського, одного лося європейського, що занесені до Червоної книги України та одного оленя плямистого”, – йдеться у дописі.

Зубра і оленя смертельно поранили в мисливських угіддях товариства з обмеженою відповідальністю на території Луцького району, лося – в мисливських угіддях державного мисливського резерву (запасу) на території Ковельського району.

Протягом поточного року Державна екологічна інспекція у Волинській області на порушників правил полювання склала 15 адміністративних протоколів.

З метою збереження мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі, Державна екологічна інспекція у Волинській області закликає єгерів та посадових осіб користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду, посилити охорону мисливських угідь з метою попередження та недопущення фактів незаконного полювання та боротьби з браконьєрством.

Крім того, користувачам мисливських угідь державних підприємств «Ліси України» необхідно посилити заходи з попередження та виявлення фактів порушення вимог природоохоронного законодавства в мисливських угіддях державного мисливського резерву (або запасу), які знаходяться в зоні діяльності лісогосподарських підприємств, як це передбачає Закон України «Про мисливське господарство та полювання».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: