13:03, 09 Вересня 2019

На Волині боржникам за воду почали нараховувати пеню

Закон України про житлово-комунальне господарство передбачив право комунальних підприємств нараховувати пеню за несвоєчасну оплату послуг, починаючи із 1 січня 2019 року.

Про це повідомили на сайті Луцькради.

Станом на 1 вересня 2019 року пеню нарахують боржникам-споживачам послуг КП «Луцькводоканал». Починаючи з 9 вересня, боржники за послуги водопостачання і водовідведення отримають окремі рахунки із сумою пені, яку необхідно буде оплатити. Окремий стовпчик із вказаною сумою нарахованої пені з′явиться і в загальній квитанції. Пеня буде нарахована на заборгованість, яка виникла з 1 січня до 1 липня.

Не зважаючи на те, що розмір пені є порівняно незначним, але сума боргу по пені може бути рівною сумі заборгованості, яка утворилась, що фактично подвоює борг.

На сьогодні підприємство «Луцькводоканал» має близько 8,5 % або 7,2 тис. несумлінних споживачів, які боргують за послуги понад 3 місяці суму понад 11 млн. грн.

Оплатити послуги водопостачання та водовідведення необхідно до 20 числа щомісячно!

Споживачі, які перебувають в скрутному фінансовому становищі, мають право на реструктуризацію заборгованості терміном до 6 місяців. Реструктуризація боргу зупиняє нарахування пені, а споживач може погасити всю заборгованість частинами упродовж пів року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: