17:55, 08 листопада 2023

На Волині аналізували здобутки аграрної галузі

Під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України йшлося про розвиток аграрної сфери та державної підтримки сільськогосподарських виробників.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

Волинь – аграрна область, де виробництвом с/г продукції займаються близько тисячі агропідприємств. Лише у 2023 році аграрії Волині сплатили 364 мільйони гривень податків і зборів до місцевих бюджетів.

Тож підтримка держави у воєнний час є необхідною для агропромислової галузі. Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів, що найбільш успішними державними програмами, в тому числі і для Волині, є кредитування «5-7-9 %» та розвиток садів і теплиць в рамках «єРобота»

«На сьогодні можна отримати від держави, якщо ми говоримо про сад, до десяти мільйонів гривень. Якщо йдеться про теплицю – до семи мільйонів співфінансування. Дуже важливо, що держава готова давати 70 % від вартості проекту – це взяття ризиків одночасно з підприємцем», – розповів представник міністерства.

Результати по Волинській області на сьогодні: видали 11 грантів на розвиток садів загальною сумою 32 мільйони гривень. Закладуть 129 гектарів нових садів у різних районах Волині. Щодо вирощування – фокус іде на ягоди, лохину, малину, суницю, смородину. Крім того, садитимуть ліщину, волоський горіх, яблуні тощо.

«Досить широкий спектр», – відзначив Тарас Висоцький.

Також волиняни втілюють два гранти на тепличне вирощування зелені та овочів. Такі проекти важливі для імпортозаміщення відповідної продукції та створення нових робочих місць.

Крім грантів, є програма державного кредитування «5-7-9%». На Волині в рамках програми 583 господарники області залучили понад два мільярди гривень в цілому.

Кошти на підтримку агросектору за цими програмами закладені у поточному році, і що важливо, передбачені бюджетом наступного року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: