22:43, 03 Січня 2019

На волинський музей-скансен просять грошей

Музею історії сільського господарства Волині просять надати фінансову дотацію на 2019 рік в сумі 520 тисяч гривень.

Про це повідомили на сайті Волинської ОДА.

За 12 кілометрів від обласного центру в смт. Рокині Луцького району розміщена експозиція музею-скансен, яка включає понад 171 тисячу кв.м. Складається вона з двох музеїв: стаціонарної експозиції у приміщенні Рокинівського будинку культури та експозиції просто неба — «Козацький зимівник». Це — перший в Україні музей-скансен, що виник саме в Лесиному краї, де нині діє унікальна виставка і на перспективу планують звести Волинську Січ. Засновано при музеї молодіжну громадську організацію «Школу козацького гарту», де юнаки навчаються Бойовому Гопаку, що, в свою чергу, виховує справжніх патріотів-націоналістів.

У 2019 році буде 40 років від дня заснування Музею історії сільського господарства Волині та 30 років —музею-скансену. Він став об’єктом міжнародних туристичних маршрутів, увійшов у першу десятку музеїв України по наданню екскурсійних послуг. Волинська обласна державна адміністрація нагородила Музей Дипломом лауреата Переможця у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) в номінації «Екскурсійні послуги».

“За 9 місяців цього року музей провів 15 заходів місцевого та регіонального рівнів, здійснив історико-етнографічну експедицію, видав цікаву науково-популярну книгу «Український рік. Історія, традиції, звичаї, обряди. Сценарії проведення свят», яку було презентовано у Львові на Книжковому Форумі. Спеціальний фонд музею поповнився на 140 тисяч грн., які використанні на ремонтно-реставраційні роботи та поточні витрати для здійснення музейної діяльності”, — нагадав депутат Волиньради Віталій Заремба.

У своєму запиті він просить внести зміни до програми «Про зміни до Регіональної програми розвитку культури, мистецтв та охорони культурної спадщини в області на 2016-2020 роки» та надати фінансову дотацію музею на 2019 рік в сумі 520 тисяч гривень.

Запит підтримали та спрямовали голові ОДА.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: