13:10, 09 Грудня 2018

На Волині звички та потреби диких тварин вивчають із допомогою камер відеоспостереження. ФОТО

З настанням морозів диким тваринам, які мешкають у лісових просторах стає все важче здобути ґрунтові та надземні корми. Єгері ДП «Маневицьке лісове господарство» не стоять осторонь, а постійно підтримують фауну Маневицького району адже у зимовий період багато джерел їжі вже вичерпалися або засипані снігом. У зв’язку з цим у мисливських угіддях організовують зимову підгодівлю – це запорука підтримки чисельності тварин в угіддях.

Про це повідомляють на сайті лісівників.

Зокрема на території мисливських угідь ДП «Маневицьке лісове господарство» є чимало лісових мешканців, серед яких можна зустріти лося, кабана, козулю, зайця, лисицю.

«Для підгодівлі диких тварин найчастіше використовуємо сіно та віники. Крім природних кормів, для підгодівлі тварин вирощуємо різні однорічні та багаторічні кормові культури. Віники заготовляємо із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід (верби, осики, горобини, груші лісової), які найбільше поїдаються ратичними та зайцеподібними», – розповідає головний мисливствознавець підприємства Микола Корець.

Протягом 2018 року ДП «Маневицьке ЛГ» використало для підгодівлі диких звірів 70 т зерновідходів, 15 т кукурудзи, 12 т вівса. Разом із тим посіяли 19 га зернових. На зимовий період заготовили 8 т сіна, 5 тис. віників, 60 т зерновідходів, силосу – 25 т, жому – 25 т, кукурудзи – 20 т, зерна – 20 т. Загалом потреба в мисливському господарстві на рік становить: 10 т силосу, 11 т зерновідходів, 19 т кукурудзи, 5 т коренеплодів.

На зиму посіяли 4 га озимих культур, 15 га підготували до посіву навесні.

ДП «Маневицьке лісове господарство» має можливість спостерігати за дикими звірами. У місцях підгодівлі встановлюють камери з датчиками руху, за допомогою яких можна спостерігати за тваринами не порушуючи їх спокій, також визначити потребу в кормах та прослідкувати за чисельністю популяції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: