10:03, 26 Липня 2018

На Волині зросли обсяги контрабанди промислових товарів

Кількість виявлених випадків недоброчесного переміщення товарів народного споживання через митний кордон України у зоні діяльності Волинської митниці суттєво зросла.

Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Посадові особи Волинської митниці ДФС з початку року направили за підслідністю у правоохоронні органи 41 повідомлення про правопорушення, що можуть містити ознаки злочину.

Проте, крім задокументованих митниками злочинів контрабанди, росте кількість та розміри штрафних санкцій в адміністративних справах про порушення митних правил. Кількість виявлених випадків недоброчесного переміщення товарів народного споживання через митний кордон України за піврічною статистикою зросла на 1117 справ або на 35 %.

Припинено 8 спроб переміщення бурштину з порушенням митного законодавства, 17 спроб незаконного переміщення товарів продовольчої групи; 22 спроби незаконного переміщення валюти, 42 спроби незаконного переміщення транспортних засобів, 87 спроб незаконного переміщення тютюнових виробів, 154 спроби переміщення промислових товарів. Саме промислові товари (електроніка, будівельні матеріали, побутова хімія) складають найбільшу частку у реально вилучених предметах – на суму 31,4 млн гривень.

Загалом за перше півріччя 2018 року волинські митники тимчасово, до остаточного рішення суду про притягнення порушників до відповідальності,  вилучили товару на 46,7 млн грн, що майже вдвічі більше аналогічного періоду 2017 року.

Сума коштів, перерахованих до держбюджету від реалізації конфіскованих товарів та штрафів, накладених  митницею та судом, у 2018 році складає 12,4 млн гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: