15:24, 14 Серпня 2019

На Волині зросла кількість випадків шахрайства з житлом

Прокуратура застерігає волинян бути обережними, винаймаючи житло за оголошеннями в інтернеті.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

Волиняни щодня стають жертвами шахраїв.

Упродовж першої декади серпня 2019 року лише у Луцьку та Луцькому районі зафіксовано 20 шахрайств.

Деякі з них пов’язані з орендою житла через інтернет, адже із наближенням осені пожвавлюється попит на оренду квартир у містах.

Схема не нова — спритники, називаючись власниками житла, розміщують у мережі оголошення про здачу його в оренду, при цьому ілюструють свої пропозиції гарними фото квартир та пропонують спокусливо низьку ціну.

У телефонних розмовах із потенційними орендарями ошуканці переконують, що помешканням цікавиться багато клієнтів — і, не перерахувавши одразу ж завдаток на вказаний ними рахунок, можливість винайняти житло на гарних умовах можна втратити.

Довірливі громадяни перераховують шахраям передоплату — й після цього зв’язок з “власниками квартири” переривається назавжди.

Так, 7 серпня 20-річна лучанка перерахувала шахраям 1800 грн. Суми, яких позбулися інші потерпілі — від 500 до 1000 грн.

Прокуратура Волині укотре звертається до краян з проханням бути уважними та обережними, винаймаючи житло через інтернет, і в жодному разі не здійснювати оплату за нього шляхом перерахунку безготівкових коштів.

“Бажаючи винайняти квартиру — зустрічайтеся із власниками житла, оглядайте його, ознайомлюйтеся із документами на квартиру чи будинок, укладайте договір оренди — й лише після цього оплачуйте”, — йдеться у дописі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: