Відмічається збільшення захворюваності серед дорослого населення – 39 % від загальної кількості хворих за останній тиждень. Серед дітей найураженіша група – це діти віком від 5 до 14 років, котрі вчасно не отримали другу дозу КПК.Щоденно фіксують від 20 до 30 нових хворих кором. Відсоток госпіталізованих за тиждень зменшився до 41 % проти 54 % минулого тижня, інші хворі лікуються амбулаторно.

Проводять виконання протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації діючих в області 10 спалахів кору: в місті Луцьку (4 спалахи), у Луцькому районі (2 спалахи), у Ратнівському, Локачинському, Рожищенському та Камінь-Каширському районах  – по 1 спалаху. Найбільша кількість спалахів – 9 (90 %) у навчально-виховних закладах, 1 – у побуті.

З 1 січня 2019 року в Луцьку зареєстрували 65 випадків кору. Відмічається тенденція до збільшення захворюваності серед дорослого  населення – 45 % від загальної кількості хворих за останній тиждень. Серед дітей найбільш уражена вікова категорія – діти віком від 0 до 4 років.

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК, зробивши щеплення якою можна захиститись одразу від трьох інфекцій: кору, краснухи та епідемічного паротиту. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику в закладах охорони здоров’я  по місцю проживання.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня охоплення щепленнями в країні. Для формування колективного імунітету необхідно, аби рівень вакцинації досягав 95–98 %.