22:03, 25 Лютого 2019

На Волині захворюваність на кір зменшилася на 40 відсотків

Волинь знаходиться на 7 місці по Україні (після Рівненської, Львівської, Чернівецької, Вінницької, Хмельницької та Тернопільської областей) за кількістю хворих на кір.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

За даними закладів охорони здоров’я, з початку року в області зареєстрували 1 тис. 155 випадків кору. Захворюваність реєструється на території усієї області. Продовжують виникати спалахи в дитячих організованих колективах, закладах освіти та у побуті.

За останній тиждень намітилась тенденція до зменшення числа випадків хвороби. Зареєстрували на 40% менше захворілих, ніж попереднього тижня. Їх кількість  становить 119 осіб проти 196. Щоденно фіксується від 15 до 20 захворілих.

Співвідношення між дорослим та дитячим населенням в структурі захворюваності – 40 % та 60 % відповідно. Найстаршому хворому виповнився 61 рік, наймолодшому – 6 місяців. Серед дорослих захворілих 5 1% – це працююче населення.

Захворювання зареєстрували серед 3 медиків, 7 працівників освіти, та працівників сфери обслуговування (6 осіб). Найвищі показники захворюваності  у віковій групі від 5 до 9 років. Це  діти, котрі або не щеплені взагалі, або вчасно не отримали другу дозу КПК.

Кількість захворілих, що потребувала стаціонарного лікування зменшилася на 44 %, 47 осіб проти 84 попереднього тижня. Госпіталізовано 40% від загального числа осіб, що звернулись за медичною допомогою.

За останній тиждень найбільше хворих зафіксували в м. Луцьку (30 осіб), Горохівському, Луцькому районах (по 18 осіб), Іваничівському, Ківерцівському районах (по 9 осіб), в інших районах –  від 7 до 2.

На контролі знаходиться виконання протиепідемічних заходів у 16 діючих спалахах кору: в Горохівському, Іваничівському та Луцькому районах (по 3 спалахи), у Ківерцівському районі, м.Володимир – Волинський та м. Луцьку (по 2 спалахи), Камінь – Каширському районі (1 спалах). 10 спалахів зафіксовано в навчально-виховних закладах, 5 – в побуті, 1 – на підприємстві.

Відповідно до повноважень, лікарями-епідеміологами у всіх осередках проводиться епідеміологічне розслідування, визначення меж спалахів за місцем проживання, навчання та перебування захворілих. Встановлюються особи, котрі були в контакті з хворими, їх стан щепленості та епідеміологічний анамнез щодо кору. Крім того, вивчаються потенційні резервуари інфекції.

В січні 2019 року в області провели 5 тис. 436  щеплень проти кору, 26% із них – це позапланові щеплення, котрі здійснені за епідемічними показаннями  та особам з груп ризику.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинації. Діти й дорослі, котрі не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії та США. Зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом,  можна в закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: