21:26, 25 Березня 2019

На Волині зафіксували 32 порушення правил рибальства

У період з 18 по 25 березня 2019 року працівниками Волинського рибоохоронного патруля спільно із громадськими інспекторами зафіксовано 32 порушення.

Про це повідомляє Управління Державного агенства рибного господарства у Волинській області.

Так, склали 17 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП, шість – за ч. 3 ст. 85 КУпАП, шість – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП. Оформили три безгосподарські акти, згідно яких конфіскували 30 од. заборонених знарядь лову та 8,5 кг риби.

«За даний період у порушників вилучено 47 кг водних біоресурсів, 17 од. заборонених знарядь лову (сітні) та чотири остроги. Збитки, завдані рибним запасам, склали 4 646 грн», —повідомили у відомстві.

24 березня Волинський рибоохоронний патруль спільно з прикордонною службою та працівниками поліції викрили грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на озері Біле Любашівського району Волинської області. Дана водойма знаходиться в межах НПП «Прип’ять-Стохід», який відноситься до природно-заповідного фонду України. Ввечері було затримано громадянина, який здійснював вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями лову – трьома сітками. Порушник виловив 5 екз. щуки, загальною вагою 2 кг. Збитки, завдані рибному господарству становлять 3 010 грн.

19 березня патруль викрив порушника, який здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову – сіткою. Він рибалив на озері Сірче Камінь-Каширського району. У сітці знаходилась така кількість риби: щука – 2 екз., плітка, – 1 екз., та окунь – 2 екз. Збитки, завдані водним біоресурсам, склали 1 636 грн.

На вище вказаних осіб склали протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направлені до суду для притягнення громадян до відповідальності та відшкодування завданих ними збитків.

З метою попередження порушень у сфері рибоохоронного законодавства працівниками Управління активно ведеться масово-роз’яснювальна робота серед населення області.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти за номерами «гарячої лінії» відомства: (067)360-78-40 або на всеукраїнську цілодобову безкоштовну «гарячу лінію»: 0(800)50-52-50.

Довідкова інформація:

Відповідно до постанови КМУ від 24 липня 2013 р. №  541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», нараховуються збитки за кожну виловлену рибину, наприклад: щука — 602 грн, плітка – 150 грн, окунь – 141 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: