22:54, 18 Квітня 2019

На Волині вирішується доля народного історичного музею

18 квітня 2019 року на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму розглядалося звернення обласної державної адміністрації та Луцької районної державної адміністрації щодо можливості прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міст області Торчинського народного історичного музею імені Г.О.Гуртового.

Про це йдеться на сайті Волинської облради.

В документі вказали, що Луцький районний бюджет утримувати музей немає можливості.

Заступник начальника управління культури, з питань релігій та національностей ОДА Валерій Дмитрук застерігав, що музей не варто залишати напризволяще, бо це буде неповагою до його засновника Григорія Гуртового, який, до слова, є Почесним громадянином Волині.

Бачення посадовця — культурний заклад мала би забрати на свій баланс та утримання Торчинська ОТГ, однак, там також переконують, що для надбання свого великого земляка коштів не мають.

При цьому, заступник голови Торчинської ОТГ повідомив, що бюджет громади — 30 млн грн, з них 6 млн грн — власні доходи. На утримання музею потрібно 256 тис. грн, з них 125 тис. грн — на заробітну плату працівникам.

“Музей козацтва, створений Григорієм Гуртовим, мав би бути визітівкою вашої ОТГ. Треба втримати цей музей, бо там цікава експозиція. Ми не допустимо його знищення. Проблема в тому, що ніхто з виконавчої гілки влади ні в області, ні в районі грунтовно не вивчав цієї теми. Сьогодні ставити питання: бути чи не бути музею — соромно для РДА. Адже можна було провести консультаації з іншими громадами. Якщо Торчину не під силу фінансувати, то можна було би залучити кошти з інших ОТГ. Щодо Волинської ОДА, то вона зовсім забула про музеї в нашій області — жодної уваги”, — звернувся до посадовця депутат Олександр Курилюк.

В підтримку такій емоційній заяві висловилися і депутати Вячеслав Рубльов та Юрій Поліщук.

Олександр Курилюк вніс пропозицію зібрати розширену нараду щодо долі Торчинського музею за участю депутатів різних рівнів. Голова постійної комісії Любов Ліпич запропонувала, щоб питання до власності цього культурного закладу розглянула майнова комісія обласної ради.

Петро Савчук вважає, що обласна рада поинна фінансувати музей з обласного бюджету.

Після обміну думками, депутати підтримали пропозиції Олександра Курилюка та Любові Ліпич.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: