13:25, 02 листопада 2018

На Волині вилучили 645 тонн незаконного металопрокату

Співробітники податкової міліції під процесуальним керівництвом прокуратури Волинської області припинили діяльність міжрегіонального центру мінімізації митних платежів, який «спеціалізувався» на незаконному імпорті в Україну плоского металопрокату з вуглецевої сталі, – інформують в ГУ ДФС у Волинській області.

Відтак у ході проведення операції «Рубіж–2018» та досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч.3 ст. 212 КК України встановили, що група осіб організувала незаконну схему, пов’язану із ввезенням на територію України металопрокату за підробленими документами, шляхом залучення ряду підконтрольних СГД імпортерів з ознаками фіктивності та нерезидентів.

У свою чергу підприємства-імпортери виписували підроблені документи на «псевдо» реалізацію ТМЦ, в адресу суб’єктів господарювання реального сектору економіки, чим сприяли останнім в ухиленні від сплати податків. При цьому, реальну реалізацію імпортованого металопрокату здійснювали на внутрішньому ринку за готівку третім особам.

З метою ліквідації такої незаконної схеми оперативники, слідчі та прокурои провели 12 санкціонованих обшуків за адресами проживання та в транспортних засобах фігурантів, а також в офісних, виробничих та складських приміщеннях, які вонм використовували.

У результаті виявили та вилучили 645 тонн ввезеного металопрокату орієнтовною вартістю 21,2 млн. грн., 187,2 тис. грн. та 1,5 тис. євро готівкою, печатки, штампи, відтиски кліше, установчі документи підконтрольних підприємств, первинні та бухгалтерські документи (в т.ч. зовнішньоекономічній діяльності), чорнову бухгалтерію, чисті бланки з печатками нерезидентів, електронні носії інформації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: