21:53, 15 Липня 2018

На Волині відстрілють диких свиней

На виконання розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 21.06.2018 №371 «Про заходи з локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми серед диких свиней у Любомльській РО УТМР (Замлинське лісництво) Любомльського району та посилення заходів з недопущення розповсюдження захворювання на території області» 12.06.2018 року відбулось засідання координаційної робочої групи щодо відстрілу та депопуляції диких свиней на території мисливських господарств області.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

За результатами засідання робочої групи надані доручення: Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області, управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації, державній екологічній інспекції, департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

За час неблагополуччя в зоні епізоотичного осередку відстріляли та знайшли мертвими 14 диких кабанів. Трупи відстріляних диких кабанів та тварин, що загинули, знищені з дотриманням вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Провели дезинфекція місць захоронення. Під час відстрілу диких кабанів забезпечили участь спеціалістів ветеринарної медицини з метою проведення ветеринарно-санітарної експертизи та відбору біоматеріалу.

У зоні захисту добули 13 диких кабанів від яких відібрали біоматеріал, з яких 8 направили у Львівську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини. Результати дослідження – ДНК вірусу африканської чуми не виявили, 5 проб – в роботі.

Депопуляція диких кабанів на цей час проводиться в Любомльському (23 голови), Любешівському та Маневицькому районах по (2 голови). Всього відстріляли 27 голів. Спеціалістами ветеринарної медицини у районах та містах області здійснюються подвірні обходи господарств приватної форми власності, з метою обстеження дворів та огляду наявного свинопоголів’я , хворих та загиблих тварин не виявили.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: