18:25, 09 листопада 2018

На Волині відкрили 14-й інклюзивно-ресурсний центр. ФОТО

У кожної дитини є ресурс, який за допомогою спеціалістів мають побачити батьки. Саме таку думку висловила заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець під час відкриття інклюзивно-ресурсного центру на Іваничівщині 8 листопада 2018 року.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Заклад для потреб діток із інвалідністю розмістили в просторому одноповерховому приміщенні у центрі Іванич. Варто зазначити, що відремонтували його та облаштували сучасними меблями, реабілітаційним обладнанням, ігровими матеріалами та комп’ютерною технікою менше, аніж за півроку. На проведення капітального ремонту кімнат, а також встановлення пандусу для забезпечення доступності людей, котрі пересуваються на візках, із районного бюджету виділили трохи більше 280 тисяч гривень. Обладнання ж закупили за рахунок коштів державної цільової субвенції в розмірі 185,6 тисяч гривень.

Загалом же відкриття ІРЦ – подія, на яку чекала уся громада Іваничівщини. Тож, серед присутніх – не лише працівники органів влади та місцевого самоврядування Іваничівщини, зокрема об’єднаних територіальних громад, батьки дітей із інвалідністю та, власне, діти, але й небайдужі мешканці селища та представники духовенства.

Передусім, Світлана Мишковець звернулася до присутніх із вітальним словом та коротко розповіла про те, звідки виникла ідея створення інклюзивно-ресурсних центрів.

Разом із тим, Світлана Євтихіївна зауважила, що інклюзивно-ресурсний центр стане гарною підтримкою і для батьків. Адже, якщо вони помітили, що їхня дитина віком від 2 до 18 років має певні проблеми з психічним або ж логопедичним розвитком, вони можуть звернутися до спеціалістів закладу за консультацією.

Що ж найголовніше, наголошує заступник очільника області, то це можливість на державному рівні безкоштовно підвищувати професійність педагогів, які тут працюватимуть, або ж навіть перекваліфікуватися. Адже, на жаль, потреба в таких спеціалістах відчувається усе більше й більше. До слова, станом на сьогодні в ІРЦ працюватимуть 5 фахівців, а саме – директор,  практичний психолог та вчителі логопед, дефектолог і реабілітолог.

По тому ж відбулося офіційне відкриття Іваничівського інклюзивно-ресурсного центру. Символічну стрічку перерізали заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, голова райдержадміністрації Лілія Кревська, голова районної ради Андрій Бадзюнь та вихованка закладу Ангеліна Бабуса. Митрофорний протоієрей – настоятель Святопокровського храму селища Іваничі отець Андрій, своєю чергою, здійснив урочисте освячення центру.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: